07.04.2017 15:43

Posłuchaj Pearl Jam w charytatywnym coverze Brandi Carlile

Eddie Vedder i spółka nagrali własną wersję kawałka na składankę charytatywną „Cover Stories: Brandi Carlile Celebrates 10 Years of the Story – An Album to Benefit War Child”.

Posłuchaj Pearl Jam w charytatywnym coverze Brandi Carlile
foto: kadr z wideo

W oczekiwaniu na następcę „Lightning Bolt” z 2013 roku możemy zapoznać się z nowym kawałkiem zarejestrowanym specjalnie na potrzeby cover albumu poświęconego twórczości amerykańskiej piosenkarki Brandi Carlile. Cały dochód ze sprzedaży płyty zostanie przekazany na pomoc organizacji War Child UK, która dba o edukację dzieci w krajach nękanych wojną.

Choć utwór jest coverem kompozycji Carlile, trzeba przyznać, że Pearl Jam podszedł w bardzo twórczy sposób do jej interpretacji i zamienił powoli rozkręcający się oryginał w energiczny, rockowy numer, który z pewnością doskonale sprawdziłby się na jego koncertach. Autorka utworu udziela się w tej wersji w chórkach.

„Again Today” w wykonaniu Eddiego Veddera i jego kolegów posłuchacie poniżej:

Na krążku „Cover Stories: Brandi Carlile Celebrates 10 Years of the Story – An Album to Benefit War Child” swoje covery innych piosenek Carlile nagrali m.in. Adele, Dolly Parton i Kris Kristofferson. Album trafi na rynek 5 maja 2017 roku. Wszystkie kompozycje poprzedzi słowo wstępne Baracka Obamy. Były prezydent USA skomentował też całe wydawnictwo.

"

Jako artystka, Brandi Carlile używa swych talentów w obronie najsłabszych z nas: dzieci żyjących w obszarach dotkniętych konfliktem. Przypomina nam tym samym, że razem możemy zbudować bardziej sprawiedliwy, spokojny świat dla naszych dzieci. "

Co jeszcze znajdziemy na tym krążku?

Tracklista:

 1. Shovels & Rope – „Late Morning Lullaby”
 2. Dolly Parton – „The Story”
 3. Kris Kristofferson – „Turpentine”
 4. Old Crow Medicine Show – „My Song”
 5. Jim James – „Wasted”
 6. The Avett Brothers – „Have You Ever”
 7. Anderson East – „Josephine”
 8. Secret Sisters – „Losing Heart”
 9. Indigo Girls – „Cannonball”
 10. TORRES – „Until I Die”
 11. Margo Price – „Downpour”
 12. Ruby Amanfu – „Shadow On The Wall”
 13. Pearl Jam – „Again Today”
 14. Adele – „Hiding My Heart”

Jak Wam się podoba cover Pearl Jamu?

Jakub Gańko
Tagi: Rock News Pearl Jam