18.11.2019 16:29

Kirk Hammett kończy 57 lat. Posłuchaj "Seek & Destroy" z koncertu Metalliki w Krakowie [WIDEO]

Gitarzysta Metalliki urodził się 18 listopada 1962 roku. Z tej okazji przypominamy przedostatnią wizytę grupy w naszym kraju.

Metallica
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Pamiętacie ten koncert? 28 kwietnia 2018 Metallica odwiedziła Kraków w ramach trasy koncertowej promującej album "Hardwired… To Self-Destruct", która ukazała się równo 3 lata temu. Fani usłyszeli wówczas "Atlas, Rise!", "Nothing Else Matters", "For Whom the Bell Tolls" oraz cover "Wehikuł Czasu" grupy Dżem.

Posłuchaj fragmentu "Seek & Destroy" z koncertu Metalliki w Krakowie [WIDEO]

Chcecie przeżyć to jeszcze raz? Zobaczcie zatem fragment tego koncertu. W setliście nie mogło zabraknąć oczywiście piosenki "Seek & Destroy" z debiutanckiej płyty Metalliki. Jak kapela poradziła sobie z kawałkiem podczas występu w Krakowie?

Kup koncertówkę Metalliki z występu z Krakowa
Kup koncertówkę Metalliki z występu z Krakowa
Przeczytaj także Kup koncertówkę Metalliki z występu z Krakowa

Metallica odwołała trasę koncertową

Niestety jesienią 2019 Metallica była zmuszona odwołać koncerty w Australii i Nowej Zelandii. Powodem takiej decyzji jest odwyk Jamesa Hetfielda, który walczy z problemem z alkoholem. Muzyk dostał spore wsparcie nie tylko od samego zespołu oraz fanów, ale również od innych artystów. Otuchy dodali mu muzycy z grup Slipknot, Guns N' Roses czy Black Sabbath.

Zobacz także: Wokalista Lamb Of God opowiedział, dlaczego zawdzięcza życie Hetfieldowi

Tagi: Rock News Metallica