Posłuchaj coveru Depeche Mode w wykonaniu In Flames

Aleksandra Degórska
17.11.2017 14:46
Posłuchaj coveru Depeche Mode w wykonaniu In Flames Fot. kadr z wideo

Szwedzka kapela zaprezentowała swoją interpretację utworu „It's No Good”. Czy fanom Depeche Mode przypadnie taki cover do gustu?

Zespół zgotował niezłą niespodziankę swoim fanom, bowiem wydał niespodziewanie EP-kę z coverami. Na minialbumie „Down, Wicked & No Good” pojawiły się kawałki Depeche Mode „It's No Good”, „Down In A Hole” Alice in Chains i „Wicked Game” Chrisa Isaaka oraz bonus w postaci wersji live coveru Nine Inch Nails „Hurt”.

W ramach akcji Fan Takeover codziennie jeden z fanów zajmuje się kontem Depeche Mode na Facebooku publikując swoje wspomnienia, covery czy fan arty związane z zespołem. 17 listopada 2017 fanpage przejął In Flames i muzycy chętnie wyznali, że małą słabość do brytyjskiego zespołu:

Byliśmy fanami Depeche Mode już jako 10-latkowie. Możliwość stworzenia naszej interpretacji „It's No Good” pokazał nam ten utwór z zupełnie innej strony - znaleźliśmy inne znaczenie. Jesteśmy mocno związani z tekstem i energią piosenki, że wręcz odczuwamy jakbyśmy to my stworzyli ten utwór. Jest to zespół, który zawsze podziwialiśmy. Dorastając słuchało się albo popu, syntezatorów czy rocka i chociaż jesteśmy metalową grupą, Depeche Mode stał się inspiracją w obrębie elektronicznych elementów, które pojawiają się teraz w naszej muzyce.

Posłuchajcie zatem, jak brzmi utwór z płyty „Ultra” w wykonaniu In Flames:

Tak natomiast prezentuje się okładka EP-ki:

foto: materiały prasowe Fot. foto: materiały prasowe

Depeche Mode to na tyle kultowy zespół, że zainspirował niejednego twórcę, nawet tych żyjących w metalowym świecie. Do bycia fanem brytyjskiego trio przyznają się tacy twórcy, jak m.in. Marilyn Manson, Rammstein czy Deftones.

Jednymi z najbardziej oddanych fanów zespołu są nasi rodacy. Po udanym koncercie w Warszawie latem 2017 roku formacja powróci do Polski w 2018, by zagrać aż 4 koncerty. 7 lutego 2018 wystąpią w Krakowie, 9 lutego 2018 w Łodzi, zaś 11 lutego 2018 w Gdańsku. Co więcej Depeche Mode pojawi się również na Open’er Festival 5 lipca 2018.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.