Posłuchaj coveru „Nothing Compares 2 U” w wykonaniu Chrisa Cornella i jego córki

Aleksandra Degórska
18.06.2018 15:09
Posłuchaj coveru „Nothing Compares 2 U” w wykonaniu Chrisa Cornella i jego córki Fot. kadr z wideo

Z okazji Dnia Ojca 13-letnia córka muzyka Soundgarden opublikowała cover, w którym słychać również głos Chrisa Cornella.

17 czerwca 2018 z okazji Dnia Ojca córka Chrisa Cornella, 13-letnia Toni, postanowiła stworzyć wyjątkowy prezent dla swojego nieżyjącego ojca. Przypomnijmy, że Chris Cornell 18 maja 2017 popełnił samobójstwo w Detroit, w którym to grał koncert z Soundgarden. Raport toksykologiczny wykazał, że w organizmie wokalisty znajdowało się sporo substancji, które występują w lekach na receptę.

Wokalista zaprezentował swoją wersję utworu „Nothing Compares 2 U” jeszcze w 2015 roku. Jego córka nagrała nowy cover, w którym słyszymy również głos Chrisa Cornella.

Toni publikując tę piosenkę wyznała, że był on najlepszym ojcem, który zawsze ją wspierał:

Wierzyłeś we mnie, gdy ja sama nie wierzyłam w swoje możliwości. Każdego dnia tęsknię za tobą. Nagrywanie tej piosenki było wyjątkowym i niesamowitym doświadczeniem, chciałłabym powtórzyć to jeszcze ze 100 razy i wiem, że też tego byś sobie życzył.

Córka występowała niejednokrotnie na koncertach Chrisa Cornella. Wykonała ona ze swoim ojcem m.in. kawałek Boba Marleya „Redemption Song”.

Posłuchajcie, jak duet wypadł w coverze Prince'a.

Chris Cornell i jego córka w coverze „Nothing Compares 2 U”

Prince stworzył „Nothing Compares 2 U” na potrzeby zespołu The Family, który działał w latach 1985-1987 i został reaktywowany w 2009 roku. Jednak utwór został spopularyzowany przez wokalistkę Sinéad O'Connor - jej cover trafił na 1. miejsce amerykańskiej listy przebojów 21 kwietnia 1990 roku. W związku ze zbliżającą się 2. rocznicą śmierci Prince'a w internecie pojawiła się oryginalna wersja utworu w wykonaniu wokalisty.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.