29.11.2016 12:52

Posłuchaj fragmentu nowego utworu Five Finger Death Punch

Kapela pracuje nad następcą „Got Your Six” i podzieliła się pierwszymi próbkami nowego kawałka. Posłuchajcie, co przygotował dla Was zespół.

Posłuchaj fragmentu nowego utworu Five Finger Death Punch
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Ostatni krążek „Got Your Six” z 2015 roku zajął 2. pozycję listy Billboard 200 i sprzedał się w 119 000 egzemplarzach. Zespół idzie za ciosem i już na początku 2016 roku zabrał się za tworzenie nowego materiału.

Nadchodzący krążek ma być ostatnim wydanym przez wytwórnię Prospect Park, która podała do sądu zespół w kwietniu 2016. Obie strony doszły do porozumienia i po wywiązaniu się z kontraktu Five Finger Death Punch będzie współpracować z wytwórnią Rise Records.

Producentem następcy „Got Your Six” będzie znowu Kevin Churko, który współpracował również z Hellyeah czy Papa Roach.

W sierpniu 2016 roku Jason Hook opowiedział, że Five Finger Death Punch intensywnie pracuje nad nowym krążkiem:

"

Jesteśmy prawdopodobnie w połowie drogi. Jesteśmy pracoholikami, wracamy zawsze do studia. Za każdym razem, gdy rozmawiamy o wzięciu sobie przerwy to czujemy, że jest to niewłaściwe. Nie możemy siedzieć i nic nie robić. Zawsze martwimy się, że możemy stracić moment czy ludzie przestaną się nami interesować. Myślę, że jesteśmy ambitni z natury. "

Teraz możemy przekonać się, jak wyglądają pierwsze efekty pracy zespołu. Zoltan Bathory udostępnił krótkie wideo, w którym prawdopodobnie słychać fragment nowego utworu kapeli:

Ostatnio jednak fani nie mieli powodów do radości, bowiem podczas koncertu 25 listopada 2016 roku w Worcester Ivan Moody nie był w najlepszej formie na scenie. Powiedział zatem fanom, że jest to spowodowane tym, iż jego matka umiera. Co więcej następnego dnia siostra wokalisty opublikowała oświadczenie, w którym stwierdziła, że było to kłamstwo:

"

Nasza matka żyje i ma się dobrze. Osobiście uważam, że Ivan był pijany i powiedział tak, żeby usprawiedliwić swoje niedorzeczne zachowanie. "

Uzależnienie wokalisty było często powodem destabilizacji zespołu. Wystarczy wspomnieć sytuację, gdy w 2015 roku podczas jednego z koncertów Moody opuścił scenę po kłótni z perkusistą. Miejmy nadzieję, że tym razem kapeli nic nie pokrzyżuje planów i wkrótce usłyszymy pierwsze single zapowiadające nową płytę.

Jak oceniacie pierwsze fragmenty nowego materiału od Five Finger Death Punch?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Five Finger Death Punch