28.11.2017 11:26

Posłuchaj fragmentu utworu „Firepower” Judas Priest

W końcu poznaliśmy szczegóły dotyczące nowego albumu. Zobaczcie również, jak prezentuje się okładka płyty.

Posłuchaj fragmentu utworu „Firepower” Judas Priest
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Czekacie niecierpliwie na następcę „Redeemer Of Souls” z 2014? Kolejna płyta Judas Priest ukaże się w marcu 2018 roku i będzie promowana w ramach trasy, która obejmie również Polskę. Zespół wystąpi 13 czerwca 2018 w katowickim Spodku razem z Megadeth.

Nad nowym albumem „Firepower” pracuje producent Tom Allom, jak również Mike Exeter, który był odpowiedzialny za poprzedni longplay Judas Priest oraz Andy Sneap, znany z pracy m.in. z Accept, Saxon czy Opeth.

Jesteście ciekawi, jak prezentuje się nowy materiał od kapeli? Zespół udostępnił kilkanaście sekund tytułowego utworu i fani kapeli powinni być zadowoleni:

Co więcej zespół również pokazał okładkę płyty „Firepower”:

foto: materiały prasowe

Tak Rob Halford wypowiedział się na temat pracy nad krążkiem:

"

Album jest świetny, oddaje to, czym jest właśnie Judas Priest. Jesteśmy ciężko pracującą kapelą, która po 40 niesamowitych latach nadal tworzy metal dzięki życzliwym fanom na całym świecie. Tworzymy muzykę, bo czerpiemy z tego radość. Wyzwanie, aby wymyślić nowy riff czy melodię... to jest fantastyczne! "

Co więcej Judas Priest został nominowany do Rock And Roll Hall Of Fame, który Rob Halford określił muzycznymi Oscarami. Na nominowane zespoły głosować można na stronie Hall Of Fame. Zwycięzców poznamy w grudniu 2017 roku, a ceremonia wprowadzenia odbędzie się w kwietniu 2018.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Judas Priest