27.09.2019 15:30

Posłuchaj, jak brzmi utwór "Helena" My Chemical Romance w stylu lat 80.

Na kanale Johana Olssona na YouTubie pojawiła się przeróbka hitu My Chemical Romance. Sprawdźcie, jak brzmiałaby "Helena" nagrana przez boysband w latach 80.

My Chemical Romance
foto: kadr z wideo

My Chemical Romance to zespół popularny głównie wśród młodzieży na początku lat dwutysięcznych. Muzycy zarówno w swojej twórczości jak i wizerunku przemycali mroczne, ponure klimaty, które idealnie pasują do młodzieńczego buntu. Zupełnym przeciwieństwem artystów, którzy maszerowali w czarnej paradzie jest wesoła, beztroska, energiczna, pełna kiczu muzyka lat 80. Jednak w internecie możliwe jest wszystko. Na YouTubie opublikowano nagranie, które połączyło te dwa odległe bieguny.

My Chemical Romance - "Helena" w stylu lat 80.

Na kanale Johana Olssona pojawiło się wideo prezentujące utwór "Helena" w stylu lat 80. Youtuber podpisał swoje nagranie "Gerard Way i jego chłopcy mają złamane serca od 1984 roku". I faktycznie, utwór w tej niecodziennej wersji brzmi dokładnie jak hit wyjęty z tamtych lat. Filmik możecie zobaczyć poniżej:

Green Day
Green Day
Przeczytaj także Tak brzmiałby utwór "American Idiot" Green Day, gdyby nagrał go Blink-182 [WIDEO]

"Helena" pochodzi z albumu "Three Cheers for Sweet Revenge" My Chemical Romance z 2004 roku. Muzycy otrzymali nagrodę magazynu "Kerrang!" za najlepszy teledysk do kompozycji. Utwór ma bardzo duże znaczenie dla frontmana grupy i autora tekstów, Gerarda Waya. W rozmowie z "Kerrang!" muzyk przyznał, że piosenka to list do niego samego. Opowiedział o tym, że zawsze nienawidził samego siebie i ma nadzieje, że ona zaczyna przeradzać się powoli w troskę i chęć dalszego pozostania przy życiu.

Zobacz też: Wokalista My Chemical Romance zachwycił się coverem swojej piosenki

Tagi: Rock News