17.01.2017 11:01

Posłuchaj najgorszych coverów Iron Maiden

Myśleliście, że słyszeliście już wszystko? Te covery na flecie nadają nowe znaczenie słowu „kakofonia”.

Posłuchaj najgorszych coverów Iron Maiden
foto: kadry z wideo

Są różne sposoby okazywania miłości do swojego ulubionego zespołu. Można wytatuować sobie jego logo albo fragment tekstu utworu. Można pojechać na drugi koniec świata na jego koncert. No i oczywiście można też nagrać cover kawałka, który darzymy w jego repertuarze największą miłością. Z tym ostatnim jednak trzeba uważać...

W końcu podchodzimy do czegoś, co sami kochamy i szanujemy, więc - przynajmniej w teorii - powinniśmy dać z siebie wszystko, aby zawrzeć w naszej interpretacji to, co czujemy we własnym sercu. Do tego jednak niezbędne są też pewne umiejętności, a czasem zdarza się, że te nie są w stanie dorównać naszym chęciom.

Zdaje się, że z taką sytuacją mamy do czynienia w tym przypadku... Chociaż nie, tak naprawdę ciężko nam stwierdzić, co musiało kierować twórcą tych coverów oprócz czystej chęci internetowego trollingu w najbardziej nieskrępowanej postaci. No bo... Jaki inny cel musiałoby mieć sięganie po instrument, na którym nie potrafimy grać, by zagrać utwory ulubionej kapeli?

Jesteśmy bardzo ciekawi, czy muzycy Iron Maiden słyszeli swoje dzieła w wykonaniu YouTubera z kanału Shittyflute. Jak by nie patrzeć, takie interpretacje nadają zupełnie nowego wymiaru doskonale znanym kompozycjom „Fear of the Dark” i „The Trooper”. Twórca zapewnił, że włożył całe serce w solówkę w tym drugim kawałku. Nie wątpimy...

Posłuchajcie sami i przekonajcie się na własne uszy o mocy fletu:

Gotowi na więcej? Przekonajcie się jak na kanale Shittyflute zostały potraktowane numery thrashmetalowej klasyki, a więc przedstawicieli Wielkiej Czwórki: Metalliki, Slayera i Megadeth. Polecamy również zestawienia najgorszych coverów „The Final Countdown” Europe, Guns N' Roses i „It’s My Life” zespołu Bon Jovi oraz popowe gwiazdki masakrujące rocka.

Znacie gorsze covery Iron Maiden?

Jakub Gańko
Tagi: Iron Maiden Duperele