Posłuchaj niemetalowych artystek polecanych przez Phila Anselmo

Aleksandra Degórska
03.01.2017 09:52
Posłuchaj niemetalowych artystek polecanych przez Phila Anselmo Fot. Jason L Nelson / AdMedia / Capital Pictures / East News

Nie samym metalem człowiek żyje! Dlatego warto czasem sięgnąć po inne brzmienia, szczególnie jeśli polecają je takie osobowości jak były wokalista Pantery.

Zawsze ilekroć mówi się o metalowych twórcach wydaje się, że są oni zawziętymi fanami tylko tego gatunku i nic innego nie słuchają. Nic bardziej mylnego! Otóż w domowej kolekcji płyt można znaleźć krążki, które pochodzą z zupełnie innych muzycznych światów. Ilekroć pisaliśmy o najważniejszych albumach takich twórców, jak chociażby Serja Tankiana czy Kerry'ego Kinga okazywało się, że słuchają oni naprawdę przeróżnych krążków.

Phil Anselmo również nie ogranicza się tylko do metalu i swego czasu opowiedział o swoim uwielbieniu do The Cure. Tak zatem muzyk mówi sam o sobie w tej kwestii:

Uwielbiam wszystkie rodzaje muzyki, jestem odkrywcą.

A co jeśli chodzi o młode pokolenie muzyków, którzy tworzą niemetalową muzykę? Anselmo poleca szczególnie dwie wokalistki: Chelsea Wolfe oraz Dalila Kayros. Pierwsza z nich zadebiutowała w 2006 roku i na swoim koncie ma już 5 albumów. Muzykę, którą wykonuje ciężko sklasyfikować, o czym zresztą mówi sam Phil:

Chelsea Wolfe w pewnym sensie jest folkowa i wykonuje różnego rodzaju muzykę - może być ona mroczna albo piękna czy też kombinacją tych elementów.

Posłuchajcie zatem jak brzmi singiel z ostatniej płyty wokalistki zatytułowanej „Abyss” wydanej w 2015 roku:

Chelsea Wolf zrobiła również spore wrażenie na wokaliście Baroness, o czym opowiedział przy okazji wywiadu dla redakcji Antyradio.pl.

Natomiast Dalila Kayros to włoska wokalistka, która wydała swoją pierwszą płytę w 2013 roku. Obecnie to właśnie Phil Anselmo wziął ją pod skrzydła swojej wytwórni HouseCore Records i jest nią po prostu zachwycony:

Dalila... od czego powinienem zacząć? Wykonuje ona noise i rzeczy związane z techno. Pochodzi z Włoch, udziela się w kapeli SYK i jej płytę wyda wkrótce moja wytwórnia. To można byłoby zaliczyć do kategorii metalu, ale to tylko jedno oblicze tej dziewczyny. Według mnie jest jedną z najlepszych w tym biznesie. Ona jest bestią.

Sprawdźcie zatem, czego należy się spodziewać po tej wokalistce:

Jak oceniacie wokalistki polecane przez Phila Anselmo?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.