Tak brzmiał Depeche Mode zanim stał się słynny. Posłuchaj niewydanych demówek z 1980 roku

15.06.2020 17:01
Tak brzmiał Depeche Mode zanim stał się słynny. Posłuchaj niewydanych demówek z 1980 roku Fot. Fraser Gray / Rex Features/EAST NEWS

Zastanawialiście się kiedyś, jak Depeche Mode brzmiał na początku kariery? Posłuchajcie wczesnych domówek, które pokazują, jak bardzo zespół rozwinął się w ciągu 40 lat kariery. 

Wszystko zaczęło się w Basildon. To właśnie tam na początku 1980 roku powstał zespół Composition of Sound w składzie Vince Clarke, Martin Gore i Andy Fletcher. Zanim zespół zmienił nazwę na Depeche Mode i wydał swój pierwszy album "Speak and Spell", muzycy nagrali demo mocno zainspirowane surowym brzmieniem Fad Gadget oraz singla OMD "Electricity". Jak brzmiał wtedy zespół?

Tak brzmiał Depeche Mode zanim stał się słynny. Posłuchaj niewydanych demówek z 1980 roku

Poniżej możemy posłuchać 3 utworów - "Ice Machine", "Radio News", który nigdy nie został oficjalnie wydany oraz wczesną wersję utworu "Photographic". Sprawdźcie, jak prezentuje się demo z Vincem Clarkiem na wokalu oraz utwór nagrany z nowo przyjętym do zespołu Davem Gahanem, tuż przed zmianą nazwy grupy na Depeche Mode.

Przeczytaj także

Trudno w to uwierzyć, że tak na początku brzmiał zespół, który teraz wypełnia stadiony i wyprzedaje koncerty. Fenomen Depeche Mode jest ciekawym zjawiskiem w przemyśle muzycznym, bowiem fani tego zespołu stworzyli swego rodzaju subkulturę, która cały czas się rozsrasta. Historię kilku fanów możemy poznać w filmie "Spirits in the Forest", w którym pokazano 6 wielbicieli kapeli oraz kadry z berlińskich koncertów Depeche Mode. 

Zobacz także: Wokalista Depeche Mode nagrał utwór z projektem Humanist. Posłuchaj "Shock Collar"

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.