Posłuchaj nowego projektu ex-gitarzysty Acid Drinkers

Jakub Gańko
10.01.2017 13:35
Posłuchaj nowego projektu ex-gitarzysty Acid Drinkers Fot. kadr z wideo

Wojciech „Jankiel” Moryto po rozstaniu z Acid Drinkers powołał do życia zespół Department. Zobaczcie teledysk do utworu „Productive”.

Pod koniec grudnia 2016 roku informowaliśmy o rozstaniu Acid Drinkers z dotychczasowym gitarzystą, Wojciechem „Jankielem” Moryto. Po trzech albumach nagranych z Kwasożłopami, w tym wydanym w 2016 roku „Peep Show”, muzyk postanowił spróbować swoich sił w ramach zupełnie nowego projektu.

Tak jak zapowiadał przy tamtej okazji, wpierw wykreował sobie zupełnie nową postać - widać to już po nowej ksywce. Gitarzysta zamiast tytułować się nadal Jankielem, przyjął teraz miano Junkie. To pierwsza oznaka poważnych zmian, muzyk jednak nie czekał długo z ujawnieniem kolejnych.

Już wcześniej Jankiel pracował nad nowym materiałem pod szyldem Department. W obecnej chwili nie znamy jeszcze towarzyszących mu w tym zespole muzyków, mamy za to najważniejsze: możemy już posłuchać pierwszych dźwięków jego nowego projektu. Oto singiel „Productive”, do którego zrealizowano od razu teledysk.

Pod względem muzycznym czuć tu wyraźną inspirację przepełnionym samplami, złowieszczym industrial metalem Ministry. Również wokal przywodzi na myśl stylistykę Ala Jourgensena czy Roba Zombie. Gitarzysta sam mówi, że utwór ten wymierzony jest przede wszystkim w konsumpcjonizm i kontrolę informacji uskutecznianą w mainstreamowych mediach, jednak charakter swojej muzyki określa dość przewrotnie...

Jest to kontrkulturowa post-modernistyczna grupa rockowo-taneczna dla całej rodziny.

Trzymajmy się zatem i takiej familijnej atmosfery... Na resztę materiału mamy nie czekać już długo. Jankiel / Junkie zapowiedział premierę pełnowymiarowego albumu Department jeszcze w pierwszej połowie 2017 roku.

Tymczasem Acid Drinkers podał już zastępstwo Jankiela - drugim gitarzystą grupy został Robert „Bobby” Zembrzycki z Corruption. W tym składzie grupa będzie kontynuować trasę koncertową Peep Tour.

Jak Wam się podoba „Productive”?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.