20.04.2018 14:04

Posłuchaj nowego singla Lunatic Soul. Mariusz Duda udostępnił „Untamed”

„Under The Fragmented Sky” ukaże się już pod koniec maja 2018. Tymczasem Mariusz Duda podzielił się pierwszym singlem z tego wydawnictwa.

Lunatic Soul z singlem
foto: kadr z wideo

Mariusz Duda nie zwalnia tempa. Już 25 maja 2018 ukaże się najnowsze wydawnictwo Lunatic Soul zatytułowane „Under The Fragmented Sky”. Będzie to uzupełnienie wydanego w październiku 2017 roku i dobrze przyjętego albumu „Fractured”.

Mariusz Duda z kolejną płytą Lunatic Soul

Nim pojawi się nowy krążek Mariusz Duda postanowił podzielić się z fanami pierwszym singlem „Untamed” z nadchodzącej płyty. Jest to utwór kończący „Under The Fragmented Sky” oraz, jak sam autor przyznaje, pożegnanie z „żałobnym” tematem eksponowanym na „Fractured”.

Tak natomiast prezentuje się okładka tego wydawnictwa:

Lunatic Soul - Under The Fragmented Sky

„Under The Fragmented Sky” będzie szóstym wydawnictwem tego projektu i nowa płyta Lunatic Soul ukaże się w wersji CD oraz winylowej. Tak Mariusz Duda opowiedział o tym materiale:

"

Mówię o nim, że to mini album, ale tak naprawdę będzie zawierał 36 minut całkowicie premierowego materiału, a dzisiejszych czasach to u wielu wykonawców normalna długość płyty. Nowy album będzie w większości instrumentalny, ale pojawią się na nim dwie piosenki. Wyszła mi bardzo spójna i piękna płyta, intymna, nastrojowa, mocno filmowa, inna niż „Fractured” i inna niż wszystko co było do tej pory, ale jednocześnie bardzo „lunatikowa”. "

Nowy album Riverside

21 lutego 2016, w wieku zaledwie 40 lat, zmarł nagle Piotr Grudziński. Zespół postanowił kontynuować działalność po śmierci kolegi w trzyosobowym składzie. Riverside pracuje właśnie nad siódmym albumem, następcą „Love, Fear and the Time Machine” z 2015 roku.

Jak na razie muzycy nie zdradzili daty premiery nowego wydawnictwa.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Lunatic Soul Mariusz Duda