24.09.2018 14:11

Posłuchaj nowego utworu Grety Van Fleet z debiutanckiej płyty. Jak brzmi „Lover, Leaver”?

Oto kolejny numer z pierwszego albumu grupy Greta Van Fleet „Anthem of The Peaceful Army”.

Greta Van Fleet z nowym utworem
foto: materiały prasowe

Fani grupy Greta Van Fleet czekają niecierpliwie na 19 października 2018 roku, bo to właśnie wtedy pojawi się debiutancki album zespołu. Krążek będzie nosić tytuł „Anthem of The Peaceful Army” i za produkcję materiału odpowiadają Marlon Young, Al Sutton oraz Herschel Boone.

Greta Van Fleet z nowym utworem „Lover, Leaver”

Jake Kiszka, Sam Kiszka, Josh Kiszka oraz Danny Wagner, czyli muzycy zespołu Greta Van Fleet, wspólnie napisali wszystkie 10 utworów na debiutancki album. Dotychczas otrzymaliśmy dwa single - „When The Curtain Falls” oraz „Watching Over”. Na tym jednak nie koniec, bowiem Greta Van Fleet udostępniła kolejny kawałek „Lover, Leaver”, który dotychczas wykonywała na koncertach.

Posłuchajcie studyjną wersję utworu.

Sprawdźcie, jakie jeszcze piosenki trafią na debiutancką płytę zespołu.

Greta Van Fleet - „Anthem of The Peaceful Army”: tracklista

  1. Age of Man
  2. The Cold Wind
  3. When The Curtain Falls
  4. Watching Over
  5. Lover Leaver (Taker Believer)
  6. You’re The One
  7. The New Day
  8. Mountain of the Sun
  9. Brave New World
  10. Anthem

Greta Van Fleet narobiła sporo szumu na rockowej scenie, bo brzmieniowo mocno przypomina Led Zeppelin i rozróżnienie dwóch grup jest nie lada wyzwaniem. Gitarzysta młodej kapeli wyznał, że jednak Led Zeppelin nie był dla muzyków najważniejszą inspiracją.

Formacja ma rzesze fanów na całym świecie, a grupa ta nieustannie się powiększa. Minialbumy „Black Smoke Rising” i „From the Fires” spotkały się z olbrzymim zainteresowaniem w Polsce. Oba wydawnictwa zostały bardzo ciepło przyjęte zarówno przez słuchaczy, jak i krytyków. 

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Greta Van Fleet