07.09.2018 11:08

Posłuchaj nowego utworu Riverside „River Down Below”

„River Down Below” to kolejny utwór zapowiadający album Riverside. Jak brzmi ten singiel?

Riverside z nowym utworem River Down Below
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Nowa, siódma studyjna płyta Riverside zatytułowana „Wasteland” zbliża się wielkimi krokami. Premiera albumu odbędzie się 28 września 2018 roku. Dotychczas usłyszeliśmy nowy utwór „Vale of Tears” i nadszedł czas na kolejną kompozycję „River Down Below”.

Mariusz Duda, lider Riverside, tak opisuje nowy singiel:

"

„River Down Below” to nasz kolejny utwór z rzeką w tytule, chyba czwarty z tego co dobrze liczę. Rzeka w naszym wypadku symbolizuje pamięć. Tekst opowiada historię wędrowca, który przypadkowo trafia na grób jednego z tych, którym nie udało się przetrwać apokalipsy i słyszy głos: „Zabierz mnie stąd”... „Zabierz mnie nad rzekę”, „To tam jest moje miejsce”... "

Riverside udostępnił singiel „River Down Below”

Posłuchajcie, jak prezentuje się nowy singiel Riverside:

Wokalista wyznał, że jest dumny z tego utworu:

"

To prosty, delikatny i jednocześnie niezwykle potężny utwór. Z jedną z najładniejszych „riversajdowych” melodii, jakie udało mi się skomponować i świetnym solo gościnnie tu występującego Macieja Mellera. Zawsze wyznawaliśmy zasadę, że największa siła tkwi w prostocie. „River Down Below” pokazuje na czym polega esencja naszej muzyki i przybliża emocje, jakie towarzyszyć nam będą na, zbliżającym się coraz większymi krokami, najnowszym albumie - „Wasteland”. "

Okładkę nowego albumu stworzył współpracujący od wielu lat z zespołem amerykański artysta Travis Smith. „Wasteland” to pierwszy album skomponowany bez udziału tragicznie zmarłego w lutym 2016 roku współzałożyciela i gitarzysty zespołu Piotra Grudzińskiego. Tym razem Riverside zdecydował się nagrać płytę jako trio, przy udziale zaproszonych gości.

foto: materiały prasowe

Riverside - „Wasteland”: tracklista

 1. The Day After
 2. Acid Rain
 3. Vale Of Tears
 4. Guardian Angel
 5. Lament
 6. The Struggle For Survival
 7. River Down Below
 8. Wasteland
 9. The Night Before

W warstwie lirycznej na nowym krążku Riverside zdecydował się na tematykę post-apo, o czym wypowiedział się Mariusz Duda:

"

Tematyka „post-apokaliptyczna” chodziła za mną już od dawna - książki, filmy, gry video, opowieści o próbie przetrwania w świecie, który się skończył. Dopiero teraz jednak napisanie takiej historii nabrało sensu i znaczenia, kiedy to Riverside rozpoczyna swój nowy rozdział. „Wasteland” mówi przede wszystkim o tym, co dzieje się obecnie na świecie oraz nawiązuje do tragedii jaka wydarzyła się w zespole w 2016 roku. Muzycznie powróciliśmy do mroczniejszego grania, ale i stworzyliśmy nową jakość i charakter. To wciąż Riverside, ale znacznie głębsze i dojrzalsze w swojej wymowie.  "

Riverside - trasa koncertowa „Wasteland Tour 2018”

W październiku 2018 rusza europejska trasa koncertowa „Wasteland Tour”, promująca najnowsze wydawnictwo zespołu. W Polsce Riverside wystąpi w Gdańsku, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach, Łodzi, Toruniu, Krakowie i Warszawie. Poniżej szczegółowe daty i miejsca koncertów:

 • Gdańsk – 12 października 2018
 • Poznań – 13 października 2018
 • Wrocław – 14 października 2018
 • Katowice – 16 października 2018
 • Łódź – 17 października 2018
 • Toruń – 18 października 2018
 • Kraków – 20 października 2018
 • Warszawa – 21 października 2018
Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Riverside