17.02.2017 12:56

Posłuchaj nowej wersji „Even In Death” Evanescence

W związku z premierą bogatego boxu kapela udostępniła nową studyjną wersję kawałka, który pierwotnie został stworzony z myślą o albumie „Origin”.

Posłuchaj nowej wersji „Even In Death” Evanescence
foto: AFP / East News

Początkowo planowano, że box zatytułowany „The Ultimate Collection” ukaże się w grudniu 2016, jednak ostatecznie premiera odbyła się 17 lutego 2017. Kolekcja składa się z 6 winyli - trzech studyjnych krążków, dema „Origin” oraz płyty „The Lost Whispers” zawierającej bonusowy materiał - studyjną wersję koncertowego intro „Lost Whispers” oraz nową interpretację kawałka „Even In Death”. Do płyt dołączono 52-stronicowy album ze zdjęciami oraz ręcznie napisane teksty kawałków.

W związku z ukazaniem się tego wydawnictwa zespół zaprezentował na żywo wcześniej nie słyszany numer „Take Cover”. Kolejnym krokiem jest udostępnienie nowej studyjnej wersji „Even In Death”, którą pierwotnie stworzono na potrzeby „Origin”.

Posłuchajcie, jak brzmi ta wersja:

Fani Evanescence mają jednak jeszcze jeden powód do radości, bowiem zespół pracuje obecnie nad nową płytą, która ma się ukazać jeszcze w 2017 roku. Jak na razie nie ujawniono żadnych szczegółów dotyczących tego wydawnictwa.

Tymczasem na walentynki Amy Lee postanowiła sprawić swoim miłośnikom muzyczny prezent w postaci nowego utworu. Mowa o kawałku „Love Exists”, któremu towarzyszyła również okładka autorstwa Jennybird Alcantary. Co więcej wokalistka wydała płytę dla dzieci zatytułowaną „Dream Too Much”.

 Evanescence po raz pierwszy zagra w Polsce i stanie się to już niebawem, bowiem koncert odbędzie się 20 czerwca 2017 roku na warszawskim Torwarze.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Evanescence