20.04.2018 11:31

Posłuchaj oryginalnej wersji „Nothing Compares 2 U” w wykonaniu Prince'a

Dwa lata po śmierci muzyka udostępniono wcześniej niepublikowane nagranie ze studyjną wersją „Nothing Compares 2 U” z 1984 roku.

Prince z utworem
foto: kadr z wideo

Prince zmarł 21 kwietnia 2016 w wieku 57 lat i jak wykazał raport toksykologiczny muzyk przedawkował fentanyl - syntetyczny, bardzo silny środek anestezjologiczny i przeciwbólowy. Legenda odeszła zdecydowanie za wcześnie i wielu muzyków nadal nie może się z tym pogodzić. Twórczość Prince'a co rusz powraca chociażby za sprawą coverów np. w wykonaniu Justina Timberlake'a.

W związku ze zbliżającą się 2. rocznicą śmierci Prince'a fani otrzymali muzyczną pamiątkę - wcześniej niepublikowaną oryginalną wersję „Nothing Compares 2 U” z 1984 roku. Muzyk stworzył kawałek na potrzeby zespołu The Family, który działał w latach 1985-1987 i został reaktywowany w 2009 roku.

„Nothing Compares 2 U” w wersji Prince'a

Jednak to wykonanie Sinéad O'Connor jest najsłynniejszą wersją tego utworu. Przebój trafił na 1. miejsce amerykańskiej listy przebojów 21 kwietnia 1990 roku.

Posłuchajcie zatem, jak kompozycja „Nothing Compares 2 U” prezentował się w oryginalnej wersji w wykonaniu jej kompozytora:

Prince wiecznie żywy

Co więcej fani otrzymali również kilka nowych stron internetowych, dzięki którym mogą dowiedzieć się nieco więcej na temat swojego idola i dzielić się swoimi wspomnieniami oraz przemyśleniami na jego temat. Tym sposobem można sprawdzić informacje na temat dyskografii Prince'a, gdzie zebrano klipy, zdjęcia i inne materiały wideo.

Natomiast na stronie Prince2Me fani mogą tworzyć własne wiadomości przy użyciu słownictwa muzyka czy symboli z nim związanych i dzielić się tym na swoich social mediach.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Prince