18.12.2015 13:00

Posłuchaj płyty roku 2015 według Jamesa Hetfielda

Zespół Baroness udostępnił do odsłuchu swój najnowszy album, „Purple”. Według Jamesa Hetfielda to jedna z najlepszych rzeczy w 2015 roku.

Posłuchaj płyty roku 2015 według Jamesa Hetfielda
foto: Alberto Cabello, CC BY 2.0

Wokalista zespołu Metallica opublikował listę 10 najlepszych rzeczy 2015 roku, na której umieścił wydarzenia zarówno ze swojego życia osobistego, jak i szeroko pojętego świata muzyki. Obok spotkania Roberta Planta czy powrotu Peppera Keenana do Corrosion of Conformity umieścił tylko jedną płytę - była nią właśnie „Purple” grupy Baroness.

james_hetfield_2015

Teraz możecie sprawdzić na własne uszy, co tak gorąco zachwala James Hetfield. Zespół udostępnił do odsłuchu cały materiał z albumu, który ukazał się 18 grudnia 2015 roku. Za jego brzmienie odpowiada producent Dave Fridmann znany ze współpracy z The Flaming Lips i Sleater-Kinney. To pierwsza płyta nagrana z perkusistą Sebastianem Thomsonem i basistą Nickiem Jostem w składzie. Muzycy zastąpili Allena Blickle i Matta Maggioniego.

„Purple” kontynuuje tradycję publikowania przez grupę krążków utrzymanych w konkretnej kolorystyce. Materiał zainspirował wypadek z 15 sierpnia 2012. Autokar, którym zespół podróżował po Anglii, spadł wówczas z wiaduktu w pobliżu miejscowości Bath. W wypadku zostało rannych 9 osób. Mimo to Baroness zależało na tym, by nowe utwory nie były wyłącznie smutne i posępne.

Płyta dostępna jest do odsłuchu poniżej:

Oto okładka i spis utworów, które znalazły się na „Purple”:

Baroness_Purple

Tracklista:

  1. Morningstar
  2. Shock Me
  3. Try to Disappear
  4. Kerosene
  5. Fugue
  6. Chlorine & Wine
  7. The Iron Bell
  8. Desperation Burns
  9. If I Have to Wake Up (Would You Stop the Rain)
  10. Crossroads of Infinity

Zgadzacie się z Jamesem Hetfieldem, że to jedna z najważniejszych płyt 2015 roku?

Jakub Gańko
Tagi: Rock News James Hetfield Baroness