06.02.2017 10:36

Posłuchaj płyty z metalowymi coverami motywów ze „Star Wars”

O takich dźwiękach nie śnił nawet sam Figrin D'an i jego Modal Nodes. Posłuchajcie Galactic Empire!

Posłuchaj płyty z metalowymi coverami motywów ze „Star Wars”
foto: kadr z wideo

Tak już jest ten świat skonstruowany, że gdy spodoba nam się motyw muzyczny z jakiejś gry lub filmu, możemy być pewni, że prędzej czy później znajdziemy jego metalowe wykonanie. Jeśli mówimy o jakiejś popularnej serii, takich interpretacji znajdziemy na pewno tylko więcej. Mając więc na oku uniwersum „Star Wars”... No właśnie.

Gwiezdny cover band dał się nam już poznać przy okazji brawurowego wykonania słynnego motywu przewodniego Johna Williamsa, któremu towarzyszyły odpowiednie cosplaye. Muzycy poprzebierali się za kultowe postaci Dartha Vadera czy Boby Fetta, a na „scenie” nie zabrakło też szturmowca, pilota TIE Fightera czy strażnika przybocznego samego Imperatora.

Inicjatywa spotkała się z na tyle pozytywnym odzewem, że Galactic Empire nagrał całą płytę metalowych coverów motywów z „Gwiezdnych wojen”. Obok sztandarowych pozycji jak wspomniany motyw przewodni czy „Marsz imperialny”, znalazły się na niej m.in. „Duel of Fates” z „Mrocznego widma” czy „Across the Stars”.

Wydawnictwo doskonale pasowałoby na półce obok kolekcji oryginalnych soundtracków Johna Williamsa, ale mamy dla Was jeszcze lepszą wiadomość. Całego materiału możecie posłuchać bezpłatnie za pośrednictwem specjalnej playlisty na YouTubie.

Odłóżcie więc na chwilę miecze świetlne i odpalajcie:

Sprawdźcie też jak brzmi motyw ze „Star Wars” na dziewięciu gitarach, a także 10 rockowych i metalowych coverów z filmów o Bondzie i 42 utwory z filmów zagrane na gitarze.

Jak Wam się podobają „Gwiezdne wojny” w metalowym wydaniu?

Jakub Gańko
Tagi: Duperele Star Wars