27.03.2017 11:45

Posłuchaj sesji Me And That Man dla BBC

Nergal i John Porter odwiedzili londyńskie studio, aby nagrać materiał z najnowszego albumu. Sprawdźcie, jak w takiej wersji brzmi bluesowo-folkowy materiał.

Posłuchaj sesji Me And That Man dla BBC
foto: kadr z wideo

24 marca 2017 roku ukazała się debiutancka płyta „Songs of  Love and Death” zespołu Me And That Man. Jest to efekt zapowiadanej od dłuższego czasu współpracy Nergala oraz weterana polskiej sceny rockowej – Johna Portera. Jeszcze przed dniem premiery poznaliśmy takie kawałki, jak „My Church Is Black”,  „Ain't Much Loving” oraz „Cross My Heart And Hope To Die”.

Adam Nergal Darski podzielił się swoją refleksją na ten temat: 

"

24 marca. Długo czekaliśmy na ten dzień… bo w końcu owoc naszej dwuletniej wędrówki ujrzy światło dnia (albo nocy…). Wychodzimy ze strefy komfortu, żeby zredefiniować to kim jesteśmy jako artyści. O tej drodze i nie tylko opowiada płyta „Songs of Love and Death”, z której jesteśmy potwornie dumni! Me And That Man to nowe rozdanie, nowy ekscytujący rozdział w życiu moim i mr. Portera…! Zapraszamy do naszego kościoła… tylko pamiętajcie, że ten kościół jest czarny! "

Zespół nagrał sesję w londyńskim Maida Vale Studios, które należy do BBC na potrzeby programu „Rock Show With Daniel P Carter”. Posłuchajcie, jak wybrzmiał materiał z nowej płyty:

W specjalnym wywiadzie dla Antyradio.pl Nergal zdradził, jak w ogóle doszło do współpracy z Porterem. Okazuje się, że wszystko zaczęło się w momencie, gdy Maciek Maleńczuk zaproponował liderowi Behemoth udział w płycie „Psychocountry”:

"

Podczas joggingu, a wtedy do głowy przychodzą mu najlepsze pomysły, stwierdziłem, że świetnie byłoby nagrać cover utworu „Highwayman” po polsku z Gienkiem Loską, Johnem Porterem i oczywiście ze mną i Maleńczukiem. Zadzwoniłem do managera, wykonano kilka kolejnych telefonów i doszło do nagrania, choć nie spotkaliśmy się wszyscy w studiu. Każdy rejestrował swoje partie oddzielnie w domu. Po roku albo po dwóch latach dowiedziałem się, że John wylądował w tej samej wytwórni co Behemoth, w Mystic Productions. Odezwałem się do niego przedstawiając swój pomysł na wspólne granie. "

W ten oto sposób narodził się projekt Me And That Man, który ukazuje Nergala z zupełnie innej strony.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News John Porter Adam Nergal Darski