11.10.2017 15:12

Posłuchaj solówek Hetfielda z koncertów Metalliki

W jednym zbiorczym nagraniu pokazano solowe popisy frontmana zespołu podczas występów Metalliki. Trochę tego się uzbierało.

Posłuchaj solówek Hetfielda z koncertów Metalliki
foto: EDMOND SADAKA EDMOND/SIPA/EAST NEWS

Wszyscy zachwycają się Kirkiem Hammettem, nawet jego nauczyciel Joe Satriani jest pełen podziwu. Hammett tu, Hammett tam - a co z Jamesem Hetfieldem? Ostatnio Dave Mustaine zachwalając siebie jako najlepszego gitarzystę rytmicznego pochwalił również Hetfielda.

Frontman Metalliki rzeczywiście może pochwalić się całkiem niezłymi umiejętnościami - gdy nadchodzi jego wielki czas i może pokazać swoją solówką robi to naprawdę w dobrym stylu, tak samo jak równoległe granie partii razem z Hammettem.

W końcu ktoś połączył wszystkie te momenty w jedno koncertowe nagranie. Tym samym słuchacz zdaje sobie sprawę, że podczas występu Metalliki Hetfield daje czasu na gitarze podczas takich numerów, jak chociażby „To Live Is to Die”, „Master of Puppets” czy „Nothing Else Matters”.

Zobaczcie zatem to 10-minutowe nagranie:

Metallica w Polsce 2018

Grupa tymczasem promuje swój ostatni krążek „Hardwired... To Self-Destruct”. Materiał z tej płyty, jak również stare dobre hity, będziemy mogli usłyszeć w Polsce na koncercie zespołu w Krakowie. Metallica zagra 28 kwietnia 2018 roku na TAURON Arenie.  

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele James Hetfield