16.01.2017 09:53

Posłuchaj utworów z sesji Korna dla BBC Radio 1

Jonathan Davis i spółka zagrali w ramach audycji Rock Show With Daniel P Carter. Posłuchajcie czterech utworów z tej sesji.

Posłuchaj utworów z sesji Korna dla BBC Radio 1
foto: Retna / Avalon / REPORTER / East News

Korn przypomniał światu o sobie za sprawą albumu „The Serenity of Suffering” wydanego 21 października 2016 roku. Płyta spotkała się z ciepłym przyjęciem fanów, a promujące ją utwory „Rotting in Vain”, „Insane”, „Take Me” oraz „A Different World” z udziałem Coreya Taylora ze Slipknota wzbudzały spore zainteresowanie.

Grupa Jonathana Davisa nie ustaje jednak w promowaniu materiału z 2016 roku i przygotowuje się już do kolejnych koncertów - w ramach europejskiej trasy Korn odwiedzi również Polskę. 31 marca 2017 roku kapela zagra na warszawskim Torwarze. Zanim jednak będziemy mieli okazję ujrzeć ją na scenie, pozostaje nam podpatrywanie innych występów.

Jeden z ciekawszych miał miejsce 15 stycznia 2017 roku. Korn wystąpił wówczas w słynnym studiu Maida Vale w Londynie, gdzie występowały niezliczone gwiazdy dla radia BBC. Muzycy wystąpili w ramach programu Daniela P Cartera i zagrali dwa utwory z ostatniego albumu: „Insane” oraz „Rotting in Vain”. Krótki set uzupełniły kompozycje „Here To Stay” z „Untouchables” oraz „Coming Undone” wydany oryginalnie na „See You on the Other Side”.

Występu możecie posłuchać poniżej:

Wizyta w BBC to kolejny dowód na to, że Korn nie zapomina o swoim albumie „Untouchables” z 2002 roku, który w chwili premiery wzbudzał sporo kontrowersji, lecz po latach zyskał miano jednego z faworytów fanów. Jonathan Davis sugerował przed premierą „The Serenity of Suffering”, że płyta będzie stanowiła powrót w tamte klimaty. W grudniu 2016 roku Korn wykonał na specjalnym koncercie unplugged na Wembley Arena pochodzący z „Untouchables” kawałek „Alone I Break”.

Słuchając zarówno starych jak i najnowszych nagrań Korna pozostaje nam czekać na werdykt w sprawie nagród Grammy 2017. Zespół Jonathana Davisa nominowano w kategorii Best Metal Performance za „Rotting in Vain”. Gala przyznania statuetek odbędzie się 12 lutego 2017 roku w Staples Center w Los Angeles.

Jak Wam się podoba sesja Korna dla BBC Radio?

Jakub Gańko
Tagi: Rock News Korn