04.12.2017 11:26

Posłuchaj wcześniej niepublikowane nagranie z akustycznego koncertu Nirvany z 1991

Po tylu latach w końcu światło dzienne ujrzało nagranie z krótkiego występu muzyków.

Posłuchaj wcześniej niepublikowane nagranie z akustycznego koncertu Nirvany z 1991
foto: kadr z wideo

26 lat po tym, jak Nirvana dała akustyczny koncert dla 20 fanów w pubie w Edynburgu, nareszcie pojawiło się nagranie z tego występu. Koncert odbył się 1 grudnia 1991 roku. Na scenie wystąpili wówczas Kurt Cobain, który grał na akustycznej gitarze, natomiast Dave Grohl wystąpił w roli basisty. Na koncercie był obecny Krist Novoselic, ale nie występował tego dnia.

Artyści zaprezentowali się pod pseudonimem Teen Spirit. Nagranie z tego akustycznego koncertu wyciekło dokładnie 26 lat później i fani otrzymali 10 minut z tego występu - dwa utwory „Dumb” oraz „Polly” i fragment „Jesus Doesn't Want Me for a Sunbeam” z repertuaru The Vaselines.

Posłuchajcie tego nagrania dopóki jest dostępne:

Tego dnia Nirvana również zaprezentowała cover Shonen Knife „Twist Barbie”, lecz jak na razie nie ma nagrań z tego wykonania. Dwa dni wcześniej Nirvana zagrała pełnowartościowy koncert w Calton Studios.

Zespół wydał we wrześniu 1991 roku płytę „Nevermind”, na której pojawił się singiel „Smells Like Teen Spirit”. Utwór stał się ponadczasowym hitem, a MTV i Rolling Stone w 2000 roku umieściły kawałek na 3. miejscu listy 100 najpopularniejszych utworów.

Aleksandra Degórska
Tagi: #Nirvana #Rock News