Posłuchajcie coveru Rammsteina po rosyjsku. Jak brzmi "Radio"?

14.04.2020 13:00
Posłuchajcie coveru Rammsteina po rosyjsku. Jak brzmi "Radio"? Fot. Robb Cohen/Invision/AP/East News

Ostatni album Rammsteina to dobrze przyjęte dzieło, które promowane było kilkoma naprawdę dobrymi singlami - jednym z nich było "Radio". Posłuchajcie utworu w wersji po rosyjsku.

Rosyjski youtuber ukrywający się pod pseudonimem Radio Tapok przygotował kolejny świetny cover popularnego kawałka, którego tekst przerobił na język rosyjski. Tym razem trafiło na dzieło niemieckiego zespołu Rammstein. Jak sam zauważył, szybko poczuł się blisko związany z treścią utworu "Radio", czyli singla promującego najnowsze dzieło Niemców.

Rammstein po rosyjsku - posłuchajcie Radio

 Till Lindemann napisał ten utwór na podstawie doświadczeń z dzieciństwa, gdy dorastał w komunistycznej części Niemiec, a wolne radio było jedynie marzeniem.

Wszechobecna cenzura nie jest czymś niezrozumiałym dla rosyjskiego wokalisty, który zna dokładnie ten proceder z opowieści rodziców i dziadków, którzy dorastali pod sowieckim reżimem w ZSRR. To zdecydowanie pomogło mu ze stworzeniem rosyjskiej wersji tekstu. Oprócz tego, sam cover "Radio" jest naprawdę nieźle zrobiony i warto go posłuchać:

Przeczytaj także

Zespół na razie nie planuje odwoływać letniej stadionowej trasy koncertowej po Europie, podczas której mają wystąpić również w naszym kraju. Rammstein ma przyjechać do Polski na koncert 17 lipca 2020 roku. Ten odbędzie się na PGE Narodowym w Warszawie. 

Przeczytaj także

 

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.