14.04.2020 13:00

Posłuchajcie coveru Rammsteina po rosyjsku. Jak brzmi "Radio"?

Ostatni album Rammsteina to dobrze przyjęte dzieło, które promowane było kilkoma naprawdę dobrymi singlami - jednym z nich było "Radio". Posłuchajcie utworu w wersji po rosyjsku.

Posłuchajcie coveru Rammsteina po rosyjsku. Jak brzmi "Radio"?
foto: Robb Cohen/Invision/AP/East News

Rosyjski youtuber ukrywający się pod pseudonimem Radio Tapok przygotował kolejny świetny cover popularnego kawałka, którego tekst przerobił na język rosyjski. Tym razem trafiło na dzieło niemieckiego zespołu Rammstein. Jak sam zauważył, szybko poczuł się blisko związany z treścią utworu "Radio", czyli singla promującego najnowsze dzieło Niemców.

Rammstein po rosyjsku - posłuchajcie Radio

 Till Lindemann napisał ten utwór na podstawie doświadczeń z dzieciństwa, gdy dorastał w komunistycznej części Niemiec, a wolne radio było jedynie marzeniem.

Wszechobecna cenzura nie jest czymś niezrozumiałym dla rosyjskiego wokalisty, który zna dokładnie ten proceder z opowieści rodziców i dziadków, którzy dorastali pod sowieckim reżimem w ZSRR. To zdecydowanie pomogło mu ze stworzeniem rosyjskiej wersji tekstu. Oprócz tego, sam cover "Radio" jest naprawdę nieźle zrobiony i warto go posłuchać:

Till Lindemann
Till Lindemann
Przeczytaj także Till Lindemann z Rammsteina jednak nie ma koronawirusa. Niemieckie media opublikowały sprostowanie [AKTUALIZACJA]

Zespół na razie nie planuje odwoływać letniej stadionowej trasy koncertowej po Europie, podczas której mają wystąpić również w naszym kraju. Rammstein ma przyjechać do Polski na koncert 17 lipca 2020 roku. Ten odbędzie się na PGE Narodowym w Warszawie. 

Rammstein
Rammstein
Przeczytaj także Rammstein opublikował wideo z przygotowań sceny na koncert. Stąd ogromne ceny biletów?

Co sądzicie o rosyjskojęzycznym coverze Rammsteina?

Tagi: Rock News Rammstein