09.04.2015 08:33

Posłuchajcie fragmentu nieznanego utworu Cobaina!

Premiera „Montage of Heck” coraz bliżej. Córka lidera Nirvany opowiada o swoim stosunku do twórczości ojca, a reżyser Brett Morgen ujawnia nowe dźwięki.

Posłuchajcie fragmentu nieznanego utworu Cobaina!
foto: East News

Producentka dokumentu o Kurcie Cobainie, Frances Bean Cobain, udzieliła magazynowi „Rolling Stone” pierwszego tak szczerego wywiadu o swoim zmarłym w 1994 roku tacie. Zaskoczyła wszystkich odpowiedzią na pytanie o to, jak podchodzi do jego muzyki.

"

Tak naprawdę za bardzo nie lubię Nirvany. Przepraszam ludzi od promocji i Universal. Bardziej kręci mnie Mercury Rev, Oasis, Brian Jonestown Massacre [śmiech]. Scena grunge’owa nie jest w obrębie moich zainteresowań. "

Jak szybko się okazało, coś tam jednak sobie ceni…

"

„Territorial Pissings” jest wspaniałe. I „Dumb” – za każdym razem, gdy słyszę tę piosenkę, płaczę. To czysta wersja Kurta, tak jak on siebie widział – siebie po narkotykach, bez nich, nieadekwatnie okrzykniętego głosem pokolenia. "

Jej zdaniem chciał, aby jego zespół odniósł sukces, ale przemawiać w imieniu wszystkich rówieśników nigdy nie zamierzał.

W związku z tą bardzo szczerą rozmową 22-latka zdecydowała się ujawnić fragment nigdy dotychczas niepublikowanego utworu Kurta, odkrytego przez reżysera Bretta Morgena dwa lata temu w archiwum rodzinnym. Posłuchajcie!

HBO wyemituje dokument 4 maja 2015 roku. Wcześniej pojawi się on na wielkich ekranach 72 krajów. W Polsce „Montage of Heck” obejrzeć będzie można 23 kwietnia o godz. 20 w wybranych kinach sieci Multikino.

Wiemy już, że raczej nie zobaczymy w nim Dave’a Grohla. Córka Cobaina zdradza, czego jeszcze można spodziewać się po tym obrazie.

"

To dziennikarstwo emocjonalne. Jest nakręcony tak, jakby Kurt sam opowiadał tę historię – swoimi słowami, w swojej estetyce, z własnej perspektywy postrzegania świata. To portret mężczyzny, który zmaga się z byciem człowiekiem. "

Nie możecie się doczekać? Przypomnijcie sobie trailer „Montage of Heck”.

Urszula Drabińska
Tagi: Rock News Kurt Cobain