04.05.2018 14:45

Posłuchajcie w całości nowego albumu Parkway Drive zatytułowanego „Reverence”

Australijski zespół pokazał 4 maja 2018 roku swoje najnowsze dzieło. Album jest już dostępny w całości do odsłuchu na Youtube oraz platformach streamingowych, takich jak Spotify. 

Posłuchajcie w całości nowego albumu Parkway Drive zatytułowanego „Reverence”
foto: kadr z wideo

Zespół zapowiedział album „Reverence” jeszcze w lutym 2018 roku, przedstawiając słuchaczom pierwszego singla zatytułowanego „Wishing Wells”. Kilka tygodni później podzielili się z fanami klipem do utworu „The Void”. Potem przyszedł jeszcze czas na piosenkę „Prey”, która swoim brzmieniem przypominała nieco viking lub folk metal, więc dość mocno uciekała stylistyką od ich poprzednich dokonań. 

Nareszcie jednak nadszedł dzień premiery „Reverence” i fani nareszcie mogą posłuchać nowego krążka w całości. Wytwórnia zespołu udostępniła album na swoim kanale na Youtubie oraz innych platformach streamingowych. Tak prezentuje się Parkway Drive w 2018 roku:

Winston McCall o nowym albumie Parkway Drive

Niedawno o płycie opowiedział wokalista zespołu, Winston McCall. W wywiadzie udzielonym dla portalu Loudwire, artystę zapytano, czy również uważa, że zespół wyrósł już z metalcore'u. McCall zgodził się z tą opinią, ale dodał jednocześnie, że Parkway Drive zawsze będzie tworzyło ciężką muzykę:

"

Tak, zgodzę się z tym. Koniec końców, chcę po prostu, żeby ludzie słysząc naszą muzykę powiedzieli „tak, to brzmi jak Parkway Drive”. I tyle. Nie planujemy siedzieć i powtarzać wszystkim, że jesteśmy metalcore'owym zespołem, czy metalowym, czy jeszcze jakimś innym.

Czym starsi się stajemy, tym więcej rzeczy chcemy dodawać do naszej muzyki. Zawsze będziemy ciężkim zespołem... A co lubimy robić? Rzeczy melodyjne, rzeczy ciężkie, wszystko co nas w danym momencie może zainteresować. Tego jest naprawdę dużo, więc mamy ogromne pole do eksploracji nowych dźwięków. "

Parkway Drive w Polsce w 2018 roku - bilety

Przypominamy, że Parkway Drive na nadchodzącej europejskiej trasie promującej „Reverence” odwiedzi także Polskę. Koncert odbędzie się 15 czerwca we Wrocławiu w hali A2, a zespołowi będą towarzyszyć Emmure i Miss May I. Ceny biletów zaczynają się od 125 złotych i można je kupić na stronie ebilet.pl.

Kamil Kacperski
Tagi: Rock News Parkway Drive