09.10.2018 12:59

Postmodern Jukebox nagrało retro-cover „Who Wants to Live Forever”

Znany zespoł grający oldschoolowe gatunki muzyczne wziął na warsztat jeden z największych hitów zespołu Queen. Posłuchajcie ich wersji „Who Wants to Live Forever”.

Postmodern Jukebox
foto: kadr z wideo

Scott Bradlee's Postmodern Jukebox to dość znany zespół, który przez ostatnie lata zdobył ponad 3,6 milionów subskrybentów na YouTube, co pozwoliło grupie zagrać setki koncertów na całym świecie. Muzycy przerabiają w stylu retro popularne przeboje m.in. Oasis, Metalliki, Radiohead, Aerosmith czy The White Stripes, a ostatnio nie zapomniała również o twórczości Toto i ich przeboju „Africa”.

Tym razem muzycy z Postmodern Jukebox postanowili przerobić „Who Wants to Live Forever” Queen na stylistykę musicalową, a konkretnie taką, która przypomina „West Side Story” z 1961 roku. W wykonaniu utworu pomogła Morgan James. Posłuchajcie, jak im się to udało:

Postmodern Jukebox w Polsce w 2018 roku

18 maja 2018 Scott Bradlee’s Postmodern Jukebox wystąpił w Krakowie, w Klubie Studio. Z tej okazji redakcja Antyradio.pl porozmawiała z kontrabasistą zespołu, Adamem Kubotą. Jeżeli interesuje Was za to jak było na koncercie zespołu, to możecie o nim poczytać w naszej relacji. 

Bohemian Rhapsody - film o Freddiem Mercurym i Queen

W związku ze zbliżającą się premierą filmu o Freddiem Mercurym i Queen, w sieci pojawiają się już nie tylko kolejne zwiastuny i teasery „Bohemian Rhapsody”, ale także materiały dodatkowe, czy wywiady związane z produkcją. Jeden z nich dotyczy trudnej roli, jaką wziął na swoje barki Rami Malek, który zdecydował się zagrać jedną z największych legend rocka.

Oprócz wcześniej wspomnianego Rami Malaka grającego Freddiego, w filmie pojawią się Ben Hardy jako Roger Taylor, Joe Mazzello jako John Deacon, Allen Leech jako Paul Prenter, Aaron McCusker jako Jim Hutton i Lucy Boynton jako Mary Austin. Briana Maya zagrał natomiast Gwylim Lee. „Bohemian Rhapsody” zobaczymy w kinach 2 listopada 2018 roku.  

Kamil Kacperski