Postmodern Jukebox w jazzowym coverze „Smells Like Teen Spirit” Nirvany

Maciej Koprowicz
24.10.2017 15:11
Postmodern Jukebox w jazzowym coverze „Smells Like Teen Spirit” Nirvany Fot. kadr z wideo

Dobra piosenka sprawdzi się w każdej aranżacji. Kurt Cobain był tak znakomitym kompozytorem, że równie dobrze mógłby grać jazz i swing.

Postmodern Jukebox to niezwykły muzyczny projekt pianisty Scotta Bradlee. Jego ideą jest interpretowanie wielkich przebojów rocka i popu na staroświecką modłę. Współczesne hity przerobione na elegancki jazz, swing czy ragtime wypadają wprost olśniewająco, co świadczy nie tylko o talencie aranżerów, ale też o jakości branych na warsztat kompozycji.

Powstały w 2011 projekt swoje nagrania prezentuje na YouTube. Zdobył na całym świecie tak wielką popularność, że zaczął regularnie koncertować. 20 marca 2017 roku zagrał w Polsce, w warszawskim Progresja Music Zone.

Postmodern Jukebox ma w repertuarze utwory m.in. Metalliki, Radiohead,  Aerosmith i The White Stripes. Teraz przyszedł czas na Nirvanę i jej sztandarowy utwór, „Smells Like Teen Spirit”. Posłuchajcie sami, jak brzmi on w wersji jazzowo-swingowej, zaśpiewanej przez Alisan Porter:

Jeśli nie przekonała Was ta interpretacja, możecie posłuchać największego hitu Kurta Cobaina w mniej tradycyjnych wersjach - na przykład rosyjskojęzycznej, dyskietkowej, z blastami, a nawet zagranej na łopacie.

Jeżeli chcielibyście zobaczyć Postmodern Jukebox ponownie na żywo, to już w 2018 roku zespół pojawi się w Polsce. Muzycy wystąpią 29 kwietnia w Gdańsku, 30 kwietnia w Warszawie, 18 maja w Krakowie oraz 19 maja we Wrocławiu.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.