24.10.2017 15:11

Postmodern Jukebox w jazzowym coverze „Smells Like Teen Spirit” Nirvany

Dobra piosenka sprawdzi się w każdej aranżacji. Kurt Cobain był tak znakomitym kompozytorem, że równie dobrze mógłby grać jazz i swing.

R
foto: kadr z wideo

Postmodern Jukebox to niezwykły muzyczny projekt pianisty Scotta Bradlee. Jego ideą jest interpretowanie wielkich przebojów rocka i popu na staroświecką modłę. Współczesne hity przerobione na elegancki jazz, swing czy ragtime wypadają wprost olśniewająco, co świadczy nie tylko o talencie aranżerów, ale też o jakości branych na warsztat kompozycji.

Powstały w 2011 projekt swoje nagrania prezentuje na YouTube. Zdobył na całym świecie tak wielką popularność, że zaczął regularnie koncertować. 20 marca 2017 roku zagrał w Polsce, w warszawskim Progresja Music Zone.

Postmodern Jukebox ma w repertuarze utwory m.in. Metalliki, Radiohead,  Aerosmith i The White Stripes. Teraz przyszedł czas na Nirvanę i jej sztandarowy utwór, „Smells Like Teen Spirit”. Posłuchajcie sami, jak brzmi on w wersji jazzowo-swingowej, zaśpiewanej przez Alisan Porter:

Jeśli nie przekonała Was ta interpretacja, możecie posłuchać największego hitu Kurta Cobaina w mniej tradycyjnych wersjach - na przykład rosyjskojęzycznej, dyskietkowej, z blastami, a nawet zagranej na łopacie.

Jeżeli chcielibyście zobaczyć Postmodern Jukebox ponownie na żywo, to już w 2018 roku zespół pojawi się w Polsce. Muzycy wystąpią 29 kwietnia w Gdańsku, 30 kwietnia w Warszawie, 18 maja w Krakowie oraz 19 maja we Wrocławiu.

Maciej Koprowicz
Tagi: Duperele Nirvana Postmodern Jukebox