Powrót Oasis? Tylko z Paulem McCartneyem!

Magda Słomka
05.06.2015 09:23
Powrót Oasis? Tylko z Paulem McCartneyem! Fot. Awais, PacificCoastNews.com / East News, East News

Pamiętacie wywiad z Paulem McCartneyem, w którym radził braciom Gallagher, aby się spotkali i znowu zaczęli robić muzykę? Noel Gallagher skomentował całą sprawę...

Reaktywacja Oasis jest możliwa? Okazuje się, że pojawiło się maleńkie światełko w tunelu. Wszystko za sprawą Paula McCartneya! Ex-Beatles udzielił niedawno wywiadu, w którym życzył grupie muzycznego powrotu. Artysta miał nawet pewien pomysł, jak bracia Gallagher mogliby zakopać topór wojenny:

Powinni się spotkać i zrobić trochę dobrej muzyki. Muszą tego jednak chcieć. Myślę, że sporo osób oczekiwałoby, że tak postąpią. To naprawdę fajni goście.

Na ripostę Noela Gallaghera nie trzeba było długo czekać. Zapytany o to, czy słyszał rady Paula McCartneya, muzyk odpowiedział:

Tak, czytałem to. Możecie mu powiedzieć, że ok, jeśli napisze nam singla na powrót. Właśnie, niech napisze utwór dla Oasis, to wtedy pogadamy.

W dalszej części rozmowy muzyk próbował zrozumieć, na czym polega fenomen Oasis:

To zabawne, serio. W tym sensie, że kiedy byliśmy razem, prasa nie mogła się doczekać, kiedy się rozpadniemy. Kiedy zespół przestał istnieć, nie może się doczekać, kiedy znów zaczniemy grać razem. Z jednej strony to naprawdę pochlebia, że ludzie tego chcą. Z drugiej myślę, że to smutne. Dlaczego? Bo wychodzi na to, że gazety nie mają po prostu o kim pisać.

Przypomnijmy, zespół Oasis rozpadł się w 2009 roku. Bracia Gallagher, krótko po zakończeniu działalności, postawili na kariery solowe. Liam przez jakiś czas grał w zespole Beady Eye, zaś Noel założył formację High Flying Birds. Pierwszy z zespołów rozpadł się w 2014 roku. Drugiemu  wiedzie się naprawdę świetnie. Noel Gallagher's High Flying Birds w lutym 2015 roku wydał płytę „Chasing Yesterday". Zespół już 12 czerwca zagra koncert w Polsce w ramach Orange Warsaw Festival 2015.

Co na to Paul McCartney? Myślicie, że podejmie rękawicę?

Magda Słomka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.