05.06.2015 09:23

Powrót Oasis? Tylko z Paulem McCartneyem!

Pamiętacie wywiad z Paulem McCartneyem, w którym radził braciom Gallagher, aby się spotkali i znowu zaczęli robić muzykę? Noel Gallagher skomentował całą sprawę...

Powrót Oasis? Tylko z Paulem McCartneyem!
foto: foto: Awais, PacificCoastNews.com / East News, East News

Reaktywacja Oasis jest możliwa? Okazuje się, że pojawiło się maleńkie światełko w tunelu. Wszystko za sprawą Paula McCartneya! Ex-Beatles udzielił niedawno wywiadu, w którym życzył grupie muzycznego powrotu. Artysta miał nawet pewien pomysł, jak bracia Gallagher mogliby zakopać topór wojenny:

"

Powinni się spotkać i zrobić trochę dobrej muzyki. Muszą tego jednak chcieć. Myślę, że sporo osób oczekiwałoby, że tak postąpią. To naprawdę fajni goście. "

Na ripostę Noela Gallaghera nie trzeba było długo czekać. Zapytany o to, czy słyszał rady Paula McCartneya, muzyk odpowiedział:

"

Tak, czytałem to. Możecie mu powiedzieć, że ok, jeśli napisze nam singla na powrót. Właśnie, niech napisze utwór dla Oasis, to wtedy pogadamy. "

W dalszej części rozmowy muzyk próbował zrozumieć, na czym polega fenomen Oasis:

"

To zabawne, serio. W tym sensie, że kiedy byliśmy razem, prasa nie mogła się doczekać, kiedy się rozpadniemy. Kiedy zespół przestał istnieć, nie może się doczekać, kiedy znów zaczniemy grać razem. Z jednej strony to naprawdę pochlebia, że ludzie tego chcą. Z drugiej myślę, że to smutne. Dlaczego? Bo wychodzi na to, że gazety nie mają po prostu o kim pisać. "

Przypomnijmy, zespół Oasis rozpadł się w 2009 roku. Bracia Gallagher, krótko po zakończeniu działalności, postawili na kariery solowe. Liam przez jakiś czas grał w zespole Beady Eye, zaś Noel założył formację High Flying Birds. Pierwszy z zespołów rozpadł się w 2014 roku. Drugiemu  wiedzie się naprawdę świetnie. Noel Gallagher's High Flying Birds w lutym 2015 roku wydał płytę „Chasing Yesterday". Zespół już 12 czerwca zagra koncert w Polsce w ramach Orange Warsaw Festival 2015.

Co na to Paul McCartney? Myślicie, że podejmie rękawicę?

Magda Słomka
Tagi: Rock News Paul McCartney Oasis Noel Gallagher