04.05.2018 14:18

Powstaje film dokumentalny o Liamie Gallagherze. Będzie miał premierę na festiwalu w Cannes

Tak barwna postać, jak były frontman Oasis z pewnością zasługuje na film o sobie. Już niedługo będzie można zobaczyć młodszego Gallaghera na wielkim ekranie, a premiera filmu odbędzie się w miejscu z pewnością na miarę ambicji tego artysty.

Powstaje film dokumentalny o Liamie Gallagherze. Będzie miał premierę na festiwalu w Cannes
foto: Mike Gray/LFI/Avalon.red/REPORTER/EAST NEWS

Liam Gallagher dał się poznać światu jako wokalista Oasis, zespołu, który założył razem ze swoim bratem Noelem. Grupa z Manchesteru była najpopularniejszym wykonawcą nurtu britpopu, dając światu tak niezapomniane utwory, jak „Live Forever”, „Don’t Look Back In Anger”, „Wonderwall”, czy „Lyla”. W 2009 rozpadła się, a po zakończeniu przez nią działalności Liam stanął na czele zespołu Beady Eye. Niestety, bez większych sukcesów. W 2017 zadebiutował jednak jako artysta solowy, a album „As You Were”, promowany m.in. utworem „Paper Crown”, okazał się wielkim sukcesem artystycznym i komercyjnym.

„Liam Gallagher: As It Was” - dokument o wokaliście Oasis

Wydaje się, że młodszy z braci Gallagherów przeżywa najlepsze w karierze chwile od połowy lat 90. XX wieku. To idealny moment, by o jego losach opowiedział film dokumentalny. Obraz pod tytułem „Liam Gallagher: As It Was” jest właśnie w fazie produkcji. Reżyserem filmu jest Charlie Lightening. W informacji prasowej czytamy:

"

Film opowiada emocjonalną historię tego, jak jeden z największych rockowych frontmanów przeszedł od szczytów spod znaku szampana i supernowej w Oasis [nawiązanie do utworu zespołu, „Champagne Supernova”] do życia na krawędzi, w odrzuceniu na muzycznym pustkowiu nudy, alkoholu i bitew prawnych. Film przedstawia wychodzenie Liama z cienia Noela, spełnianie oczekiwań związanych z byciem w największym zespole na świecie i samodzielne rozpoczynanie na nowo, będąc obnażonym i nie mając nic do ukrycia. "

Sam Gallagher mówi o filmie bardzo emocjonalnie:

"

„As It Was” to dokument o moim muzycznym comebacku. Przedstawia pisanie i nagrywanie mojego pierwszego albumu solowego, aż do grania go na żywo po raz pierwszy w moim rodzinnym Manchesterze i na całym świecie. Mam nadzieję, że film wam się spodoba. "

Według magazynu „Hollywood Reporter”, film ma mieć swoją premierę na Festiwalu Filmowym w Cannes. Festiwal potrwa od 8 do 19 maja 2018.

Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News Oasis Liam Gallagher Film