14.12.2018 15:20

Powstaje film sci-fi na podstawie płyty Alice In Chains. Jest już pierwszy trailer

W filmie "Black Antenna" zostaną wykorzystane wszystkie utwory z płyty "Rainier Fog", a produkcja będzie podzielona na 10 odcinków.

Alice In Chains
foto: kadr z wideo/Alice In Chains

Grupa Alice In Chains ogłosiła, że ich najnowszy album "Rainier Fog" doczeka się filmowej adaptacji. 10 utworów z płyty będzie stanowiło tło dla 90-minutowego obrazu science-fiction, który wyprodukuje i wyreżyseruje Adam Mason. Film zostanie wydany na początku przyszłego roku w 10 częściach. Każda z nich będzie zawierała jeden numer z najnowszej płyty zespołu. 

Alice In Chains tworzy film science fiction "Black Antenna"

Film na podstawie "Rainier Fog" będzie nosił tytuł "Black Antenna", a grupa nie kryje podekscytowania produkcją. Muzycy twierdzą, że pisząc kawałki na każdą z dotychczasowych płyt, od razu wyobrażali sobie klip, który mógłby do nich powstać. Sean Kinney, perkusista zespołu oficjalnie zdradził skąd wzięła się idea nakręcenia filmu:

"

Zawsze chcieliśmy kręcić klip do każdego z naszych utworów. Teraz nie tylko się to udało, ale całkowicie wymknęło spod kontroli i zrobiliśmy film. "

Reżyser Adam Mason ma na swoim koncie współpracę między innymi z Anthonym Hopkinsem czy Alem Pacino. Artysta podkreśla, że pomysł na współpracę z Alice In Chains pojawił się w jego głowie już dawno, lecz dopiero teraz trafiła się okazja, żeby go zrealizować:

"

Jestem wieloletnim fanem zespołu. To była okazja, żeby zrobić coś świeżego, inspirującego i niezależnego. Dzwięk i wizja są tutaj ściśle spójne - to genialna synergia, która doprowadziła nas do naprawdę wyjątkowego projektu.  "

W sieci pojawił się już pierwszy trailer filmu, który można obejrzeć poniżej:

Alice In Chains wystąpi na koncercie w Polsce w 2019 roku

Grupa Alice In Chains zaprezentuje swój nowy materiał fanom z Polski już w 2019 roku. Zespół zagra 11 czerwca 2019 roku na Impact Festivalu w krakowskiej TAURON Arenie. Na imprezie pojawi się także Tool, który przyjedzie do naszego kraju po raz pierwszy. Bilety na wydarzenie są dostępne w ogólnej sprzedaży od 26 października 2018 roku

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News Alice In Chains