23.08.2017 12:10

Powstaje kawiarnia inspirowana Nirvaną

Fani zespołu Kurta Cobaina już niebawem zyskają wyjątkowe miejsce spotkań. W Szkocji będzie można odwiedzić lokal w nirvanowym klimacie.

Powstaje kawiarnia inspirowana Nirvaną
foto: Retna/Photoshot/REPORTER

Kawiarnia powstaje w Glasgow przy 48 Clarendon Place. Jej nazwa, In Bloom, na pewno brzmi znajomo dla każdego fana Nirvany i mówi wszystko o charakterze tego miejsca. Ochrzczona na cześć wielkiego hitu zespołu, będzie lokalem tematycznym poświęconym właśnie Kurtowi i spółce.

Wystrój kawiarni utrzymany jest w kolorystyce różnych odcieni niebieskiego. Wybór tej barwy to oczywiście nawiązanie do okładki najsłynniejszej płyty Nirvany, „Nevermind” z 1991. Liternictwem znanym z logotypu formacji inspirowany jest też szyld In Bloom.

Kawiarnia będzie z założenia miejscem wegańskim, serwującym „wolne od przemocy” napoje i posiłki. Trwają ostatnie prace nad jej wystrojem. Lokal otworzyć ma swoje podwoje w najbliższych dniach. Zobaczcie, jak wygląda fasada In Bloom:

nirv

Na świecie znaleźć można wiele miejsc, poświęconych wyłącznie jednemu wykonawcy. Zespół Gwar otworzył w USA bar, utrzymany w estetyce tych metalowych potworów. Steve Harris do niedawna posiadał w Portugalii Eddie’s Bar, pub dla miłośników Iron Maiden, a obecnie rozważa założenie w swoim domu tematycznego hotelu, oczywiście nawiązującego do brytyjskiej ikony heavy metalu.

Chcielibyście się wybrać do nirvanowej kafejki?

Maciej Koprowicz
Tagi: Duperele Nirvana Kurt Cobain