Powstaje książka o „Czarnym Albumie” Metalliki
Robert Skowronski
25.08.2015 08:26
Powstaje książka o „Czarnym Albumie” Metalliki Fot. materiały prasowe

Przełomowa płyta zespołu Metallica, która zawiodła grupę na szczyty list przebojów i przedstawiła muzykę grupy masom. „Czarny Album” doczeka się poświęconej sobie książki.

Autorem publikacji jest David Masciotra, krytyk kulturalny, komentator polityczny i publicysta gazet „Indianapolis Star”, „The Daily Beast”, „The Federalist” oraz „Splice Today”. Będzie ona częścią wydawanej przez Bloomsbury Publishers serii „33 1/3”. Książka trafi do sprzedaży 24 września 2015 roku i będzie miała ona objętość 128 stron, które stworzą siedem rozdziałów. Będzie można ją zakupić w formie ebooka w cenie 12,99 dolarów.

Na potrzeby wydawnictwa autor rozmawiał ze wszystkimi członkami Metalliki - Jamesem Hetfieldem, Larsem Ulrichem, Kirkiem Hammettem, a także ówczesnym basistą grupy Jasonem Newstedem oraz producentem płyty Bobem Rockiem. David Masciotra, tak mówi o swoim dziele:

Musi to przeczytać każdy fan Metalliki oraz metalu i hard rocka w ogóle. Daję szczegółowe informacje otrzymane osobiście od zespołu w sprawie powstawania „Czarnego Albumu”. Przebadałem znaczenie muzyki grupy wraz z filozoficzną głębią, która ona posiada. 

Wydawca na swojej stronie podkreśla talent literacki autora i pisze o tym, że czytelnicy będą mogli poznać nie tylko historię powstawania płyty, ale też opowieści kryjące się za każdym z poszczególnych utworów. Tak będzie się prezentować okładka książki:

metallicabook

Bob Rock wspomina czas nagrywania płyty. Był wówczas nowym producentem dla członków grupy:

Pierwsze trzy miesiące były bardzo trudne. Wszyscy byli bardzo podejrzliwi wobec mnie. To nie był łatwy album do stworzenia. Kiedy skończyliśmy prace powiedziałem chłopakom, że już nigdy nie będę z nimi współpracował. Mieli podobne odczucia wobec mnie.

Stało się inaczej i Bob Rock wyprodukował kolejne krążki metalowców. O „Czarnym Albumie” opowiada też James Hetfield:

To było dla nas wyzwaniem, żeby jammować z każdym riffem i przekuć go w cały utwór. Teraz robimy to zupełnie na odwrót, co jest jeszcze większym wyzwaniem.

Dla osób, które wolą jednak lżejszą lekturę, ale jednocześnie chcą pozostać w tematyce związanej z Metalliką, powstał komiks opowiadający biografię kapeli. Jeżeli macie ochotę posłuchać numerów z przełomowej płyty w wersjach nieco innych niż te, które zaproponowali muzycy, to zapraszamy do odsłuchu „Enter Sandman” w wykonaniu nastolatek, czy też „Nothing Else Matters”, jako kołysanki.

Macie zamiar sięgnąć po książkę o „Czarnym Albumie”?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.