08.05.2015 15:35

Powstaje nowy film o Hendrixie

Legendarny gitarzysta doczeka się kolejnego filmu biograficznego. O reżyserię dzieła ubiega się Paul Greengrass, twórca nominowanego do Oscara „Kapitana Phillipsa" z Tomem Hanksem.

Powstaje nowy film o Hendrixie
foto: Everett Collection / Everett Collection/East News

Produkcją obrazu ma się zająć studio Legendary Pictures przy współpracy z Experience Hendrix, firmą posiadającą prawa do muzyki słynnego gitarzysty. Sam pomysł nakręcenia filmu powstał już cztery lata temu. Wówczas jednak Greengrass wycofał się z projektu, z racji braku gwarancji co do możliwości wykorzystania utworów Hendrixa. Dziś już wiadomo, że wspomniane firmy doszły do porozumienia. Liczymy na zielone światło dla Greengrassa, który ma już przecież bogaty dorobek:

Za scenariusz miałby odpowiadać Scott Silver, który ma na swoim koncie m.in. skrypt do „Fightera" z Christianem Balem. Przemawia za nim również doświadczenie przy filmach muzycznych - brał udział w powstawaniu „8 Mili".

To nie koniec wielkich nazwisk. Grono producentów filmu składa się z takich osobistości, jak: Jon Jashni (m.in. „Godzilla" z 2014 roku), Peter Afterman („Get On Up" o Jamesie Brownie) czy Thomas Tull (właściciel Legendary Pictures). Znamienne, że wśród nich pojawia się również Janie Hendrix - siostra Jimi'ego (dziewczynka z fotografii).

Jimi Hendrix trafi na duży_ekran

Kto mógłby wcielić się w postać mistrza gitarowej psychodelii? Negocjacje twórców utknęły w martwym punkcie. Wiemy jednak, że pod uwagę brano Anthony'ego Mackiego. Czarnoskóry aktor znany jest fanom marvelowskich produkcji kinowych. Grał rolę Falcona w ostatniej odsłonie przygód Kapitana Ameryki.

Nie tak dawno temu, bo w 2013 roku na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto, miał premierę inny film biograficzny o Hendrixie. Obraz nosi tytuł „All Is by My Side", a główną rolę zagrał znany z duetu Outkast Andre 3000. Nim będziemy mogli ocenić dzieło Paula Greengrassa zobaczymy wcześniej jego kolejną odsłonę zmagań Jasona Bourne'a, która ma wejść do dystrybucji w czerwcu 2016 roku.

Kto Waszym zdaniem najlepiej by się sprawdził jako Jimi Hendrix?

Robert Skowronski
Tagi: Rock News Jimi Hendrix