Powstaje program "The Voice Senior". Kto będzie oceniał śpiewających seniorów?

Kamil Kacperski
17.04.2019 11:54
Powstaje program "The Voice Senior". Kto będzie oceniał śpiewających seniorów? Fot. materiały prasowe

Jak podaje magazyn "Flesz", już jesienią 2019 roku na antenie TVP2 pojawi się program rozrywkowy "The Voice Senior", w którym wyłoniona zostanie najlepiej śpiewająca starsza osoba w Polsce.

"The Voice Senior" będzie kolejną wersją programu znanego w Polsce jako "The Voice of Poland". W naszym kraju ukazało się dotąd 9 edycji programu, a od 2018 roku w TVP2 pokazywana jest również wersja programu dla dzieciaków, która zatytułowana jest po prostu "The Voice Kids". Jak sama nazwa wskazuje, nowy "spin-off" skupi się na uczestnikach mających powyżej 60. roku życia.

Powstaje The Voice Senior

Jedynym wymaganiem do wzięcia udziału w programie "The Voice Senior" jest właśnie ukończenie 60. roku życia. Reszta zasad jest właściwie taka sama jak w innych programach z serii "The Voice" - najpierw uczestnicy biorą udział w castingu w ciemno przed jurorami. Jeżeli wokalista zostanie wybrany przez jednego jurora-trenera, to wtedy trafia do drużyny właśnie tego artysty. Jeżeli o włączenie uczestnika do drużyny zaczynają walczyć kolejni twórcy, to wtedy prawo wyboru jest po stronie kandydata, który może wybrać jednego z zainteresowanych trenerów. 

Potem następują pojedynki-duety, występy na żywo, aż w końcu jest finał, w którym pozostali wokaliści (po 1 z każdego zespołu) walczą o nagrodę główną. Ta zmieniała się na przestrzeni lat i na razie nie wiemy, jak będzie wyglądała w przypadku "The Voice Senior", chociaż możemy założyć, że będzie to nagroda pieniężna i kontrakt płytowy. 

Przeczytaj także

Według "Flesza", Telewizja Polska zakupiła już prawa licencyjne do realizacji polskiej wersji programu "The Voice Senior", ale na razie nie znamy konkretnej daty premiery programu. Mówi się, że będzie to jesień 2019 roku. Niewiadome jest również to, czy program będzie pokazywany na TVP2, czy może innej stacji podlegającej pod państwowe media. 

Dwutygodnik "Flesz" zdradził również, że jurorami "The Voice Senior" będą Michał Szpak, Marek Piekarczyk i Andrzej Piaseczny. Wszyscy trzej byli już jurorami "The Voice of Poland". Skład zespołu miałaby uzupełnić królowa polskiej piosenki Maryla Rodowicz. Niestety, na razie informacje nie zostały jeszcze oficjalnie potwierdzone przez Telewizję Polską.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.