20.04.2018 12:10

Powstał dokument o festiwalu Metalmania 2018

Tegoroczna edycja największej imprezy dla fanów metalu w naszym kraju już za nami. „Przeżyjmy to jeszcze raz” dzięki filmowi dokumentującemu to wydarzenie.

Powstał dokument o festiwalu Metalmania 2018
foto: kadr z wideo

Metalmania, która rokrocznie odbywa się w hali Spodek w Katowicach, to już kultowa impreza dla miłośników ciężkiego grania, nie tylko zresztą z Polski. Jej pierwsza edycja odbyła się w 1986 roku z inicjatywy Tomasza Dziubińskiego. Już podczas drugiej edycji do Katowic zawitały zespoły z zagranicy, i to jakie – Helloween, Overkill i Running Wild. Od tamtej pory w Spodku co roku usłyszeć można zarówno rodzime zespoły, jak i zagraniczne gwiazdy.

W 2018 odbyła się już 24. edycja Metalmanii. Jak zawsze nie zabrakło atrakcji dla zwolenników ciężkich brzmień. 7 kwietnia 2018 w Spodku zagrali m.in. Napalm Death, Emperor, Mekong Delta, Dead Congregation, Xentrix, Asphy, Blaze Of Perdition, Wolf Spider i Kat & Roman Kostrzewski. Dla tych, którym ciągle mało Metalmanii, organizator imprezy, Metal Mind przygotował film dokumentalny na temat tegorocznej edycji.

W filmie zobaczyć możemy oczywiście fragmenty festiwalowych koncertów, a także wypowiedzi m.in. Romana Kostrzewskiego, Asphyx, Wolf Spidera, InSammer, Xentrix, Ihsahna (Emperor), Napalm Death, oraz oczywiście fanów metalu, zgromadzonych w Spodku. Zobaczcie sami:

Metalmania 2018 – fotogaleria Antyradio.pl

Wysłanniczka Antyradio.pl, Romana Makówka także była obecna na tegorocznej Metalmanii. Zobaczcie jej galerie zdjęć, m.in. z koncertów Kata & Romana Kostrzewskiego, Emperora, Asphyx, Napalm Death, Terrordome, Alastor, Voidhanger i Anima Damnata, a także festiwalowej publiczności.

Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News Metalmania