19.02.2019 17:01

Powstał film dokumentalny o muzyce metalowej w... Nepalu [WIDEO]

"No Silence: Metal From Nepal" to film o tym jak powstał Silence Festival w Katmandu oraz jak rozwija się tamtejsza lokalna metalowa scena undergroundowa.

Metal w Nepalu
foto: kadr z wideo/Twin V Ltd

Zwykle gdy mówimy o muzyce metalowej wyobrażamy sobie kapele pochodzące z Europy, Australii lub Ameryki. Jednak często zapominamy, że ekstrema dociera także do innych zakątków świata. O globalnym zasięgu muzyki metalowej opowiedział już w swoim filmie Sam Dunn, twórca dokumentu "Global Metal". Tym razem kolejni filmowcy podjęli się trudnego zadania i nakręcili historię o metalu prosto z Nepalu.

Lord Of Chaos
Lord Of Chaos
Przeczytaj także Varg Vikernes o filmie "Władcy Chaosu": To stek bzdur i wciela się we mnie jakiś żydowski grubas

Powstał film dokumentalny o muzyce metalowej w Nepalu

Opowieść w filmie dokumentalnym "No Silence: Metal From Nepal" o tym jak rozwija się nepalska scena metalowa, została oparta na historii popularnego zespołu lokalnego Underside, któremu udało się zagrać na Festiwalu Bloodstock, koncertowali z Cancer Bats oraz są pierwszą nepalską kapelą, która trafiła do line-upu Download Festival 2019.

Zwiastun filmu:

Film został wyreżyserowany przez Phila Wallisa i wyprodukowany przez Alexandra Milasa, czyli ten sam zespół, który jest odpowiedzialny za dokument "The Pursuit Of Vikings" o Amon Amarth. Celem dokumentu jest pokazać, jak rozwija się scena metalowa w Azji oraz w jaki sposób rok 2015, w którym ruszyła pierwsza edycja Silence Festivalu, na zawsze ją zmienił.

Zobacz też: >>Powstała komedia o metalowcach. "Heavy Trip" trafi do kin w Polsce<<

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News