Powstał film o kobietach metalu

Robert Skowronski
25.08.2015 11:11
Powstał film o kobietach metalu Fot. materiały prasowe

Rock i metal to gatunek silnie zdominowany przez mężczyzn? Coś w tym jest, ale kobiety też mają w tych gatunkach swój głos. Jest on bardzo silny, na tyle, że powstał poświęcony temu film dokumentalny.

Obraz nosi tytuł „Soaring Highs And Brutal Lows: The Voices Of Women In Metal”. Jest to opowieść odkrywająca emocje i energię metalu zaklęte w historiach i głosach najwybitniejszych kobiet obracających się w swojej twórczości w ciężkim graniu. W filmie pojawiają się takie osoby, jak m.in. Floor Jansen (Nightwish, ReVamp), Alissa White-Gluz (Arch Enemy), Simone Simons (Epica), Charlotte Wessels (Delain), Doro Pesch, czy Anneke Van Giersbergen.

Dokument będzie miał swoją premierę 15 października 2015 roku w holenderskim mieście Eindhoven. Pokaz poprzedzi akustyczny występ grupy Stream Of Passion ze specjalnym, udziałem Anneke Van Giersbergen znanej z The Gathering. Czego możemy się spodziewać po filmie? Zobaczcie zwiastun:

Film w reżyserii Marka Harwooda złożony został z wywiadów z artystkami, fragmentami koncertów i materiałów archiwalnych. Jego premiera na nośnikach Blu-ray i DVD zaplanowana jest na koniec 2015 roku. Niewykluczone, że odbędą się też dodatkowe pokazy kinowe w różnych lokalizacjach na świecie. Być może dzieło przywędruje też do Polski?

Jak przystało na tak zasłużone panie w świecie metalu, wciąż pracują one nad tym, aby dawać swoim fanom jak najwięcej. Przykładowo Floor Jansen wraz z Nightwish wydaje własną kolekcję biżuterii, zaś Simone Simons razem z Epicą zaprezentowała koncertowy teledysk grupy do „The Quantum Enigma”.

Chcielibyście obejrzeć „Soaring Highs And Brutal Lows: The Voices Of Women In Metal”? 

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.