25.08.2015 11:11

Powstał film o kobietach metalu

Rock i metal to gatunek silnie zdominowany przez mężczyzn? Coś w tym jest, ale kobiety też mają w tych gatunkach swój głos. Jest on bardzo silny, na tyle, że powstał poświęcony temu film dokumentalny.

Powstał film o kobietach metalu
foto: materiały prasowe

Obraz nosi tytuł „Soaring Highs And Brutal Lows: The Voices Of Women In Metal”. Jest to opowieść odkrywająca emocje i energię metalu zaklęte w historiach i głosach najwybitniejszych kobiet obracających się w swojej twórczości w ciężkim graniu. W filmie pojawiają się takie osoby, jak m.in. Floor Jansen (Nightwish, ReVamp), Alissa White-Gluz (Arch Enemy), Simone Simons (Epica), Charlotte Wessels (Delain), Doro Pesch, czy Anneke Van Giersbergen.

Dokument będzie miał swoją premierę 15 października 2015 roku w holenderskim mieście Eindhoven. Pokaz poprzedzi akustyczny występ grupy Stream Of Passion ze specjalnym, udziałem Anneke Van Giersbergen znanej z The Gathering. Czego możemy się spodziewać po filmie? Zobaczcie zwiastun:

Film w reżyserii Marka Harwooda złożony został z wywiadów z artystkami, fragmentami koncertów i materiałów archiwalnych. Jego premiera na nośnikach Blu-ray i DVD zaplanowana jest na koniec 2015 roku. Niewykluczone, że odbędą się też dodatkowe pokazy kinowe w różnych lokalizacjach na świecie. Być może dzieło przywędruje też do Polski?

Jak przystało na tak zasłużone panie w świecie metalu, wciąż pracują one nad tym, aby dawać swoim fanom jak najwięcej. Przykładowo Floor Jansen wraz z Nightwish wydaje własną kolekcję biżuterii, zaś Simone Simons razem z Epicą zaprezentowała koncertowy teledysk grupy do „The Quantum Enigma”.

Chcielibyście obejrzeć „Soaring Highs And Brutal Lows: The Voices Of Women In Metal”? 

Robert Skowronski
Tagi: Rock News Nightwish Arch Enemy Epica