08.08.2017 12:35

Powstał film o trasie syna Roba Trujillo z Kornem

Tye Trujillo, syn basisty Metalliki, gościnnie wystąpił z Kornem na trasie koncertowej po Ameryce Południowej. To niezwykłe zastępstwo upamiętnił film dokumentalny.

Powstał film o trasie syna Roba Trujillo z Kornem
foto: kadr z wideo

Basista Korna, Reginald „Fieldy” Arvizu z powodów rodzinnych musiał zrezygnować z tournee grupy po Ameryce, zaplanowanego na kwiecień 2017. Zespół pilnie potrzebował zastępstwa. Na szczęście trafił im się akurat bardzo utalentowany muzyk, który skutecznie wypełnił lukę po Fieldym. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że ma on zaledwie 12 lat i jest synem członka Metalliki!

Tye Trujillo udowodnił już swój talent podczas występów u boku ojca, Roba Trujillo. Korn zwerbował nastolatka po przypadkowym spotkaniu na lotnisku. Pomysłem zachwycony był sam Fieldy. Ojciec młodego artysty wspominał:

"

Fieldy bardzo się ekscytował spotkaniem z Tye’em. To było jak: „Obserwuję cię na Instagramie, wymiatasz!”. Nie musiałem pomagać Tye’owi w niczym. Spędził popołudnie z gitarzystą Munkym, który pokazał mu piosenki, a ja byłem tam tylko po to, by podawać przekąski i wodę. "

James „Munky” Shaffer wypowiadał się w samych superlatywach o nowym nabytku Korna. Tye Trujillo zadebiutował w składzie zespołu 17 kwietnia 2017 na koncercie w stolicy Kolumbii, Bogocie. Z zespołem Jonathana Davisa do 29 kwietnia 2017 zagrał siedem koncertów, docierając do takich krajów, jak Brazylia, Argentyna, Chile i Peru. Podczas koncertu w Limie do Korna i Tye'a dołączył sam Trujillo senior. Trasę dokumentował oficjalny filmowiec Korna, Sebastian Paquet. Z jego ujęć powstał prawie piętnastominutowy film pod tytułem „Korn and the Prodigy Son”. Reżyser relacjonował:

"

Zespół natychmiast wziął go w objęcia. Mocno przeżywali emocjonalne momenty podczas oglądania filmu. Fieldy, którego oczywiście nie było w Ameryce Południowej z chłopakami, zajarał się nagraniami na żywo zespołu z Tye’em, grającym na sygnowanych przez niego gitarach basowych Ibanez K5. Jest z niego ogromnie dumny. "

Film obejrzeć można tutaj:

Fieldy wrócił do Korna na początku maja 2017. Już z nim w składzie Korn wystąpi w Polsce 15 sierpnia 2017, na Festiwalu Legend Rocka w Dolinie Charlotty. Fani zespołu zrobili dla niego niespodziankę i nakręcili własne wideo do piosenki „Layla”. 

Z kolei dla fanów twórczości starszego Trujillo też mamy dobrą wiadomość! Metallica zagra w Krakowie, w TAURON Arenie Kraków. Koncert odbędzie się 28 kwietnia 2018. Informację o wydarzeniu podano w marcu 2017, a wejściówki rozeszły się w tempie wprost błyskawicznym – jeszcze w dniu rozpoczęcia ich sprzedaży!

Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News Metallica Korn