Powstał nowy film o thrash metalu. W zwiastunie m. in. Metallica, Megadeth i Slayer

Joanna Chojnacka
20.03.2019 17:34
Powstał nowy film o thrash metalu. W zwiastunie m. in. Metallica, Megadeth i Slayer Fot. kadr z wideo/Murder In The Front Row

Trashmetalowa scena z San Francisco doczekała się swojego filmu dokumentalnego. Premierę "Murder On The Front Row" zaplanowano na kwiecień 2019 roku.

W kwietniu 2019 światło dzienne ujrzy nowy film dokumentalny z udziałem muzycznych gigantów takich jak Metallica, Megadeth, Slayer czy Testament. Dzieło zatytułowane "Murder In The Front Row: Historia Thrash Metalu z San Francisco" zostało wyreżyserowane przez Adama Dubina.

Przeczytaj także

Metallica, Slayer i Megadeth w zwiastunie filmu "Murder In The Front Row"

Premiera dokumentu odbędzie się 20 kwietnia 2019 roku w kinie AMC Kabuki 8 w San Francisco. Produkcja zawiera ponad 50 wywiadów z najważniejszymi reprezentantami sceny metalowej takimi jak James Hetfield, Lars Ulrich, Kirk Hammett i Robert Trujillo z Metalliki, Tom Araya, Kerry King i Gary Holt ze Slayera, Dave Mustaine i David Ellefson z Megadeth czy Chuck Billy i Alex Skolnick z Testamentu. Ponadto na nagraniach zobaczymy tez Robba Flynna z Machine Head oraz muzyków Anthrax i Death Angel.

Trailer filmu możecie obejrzeć poniżej:

Film jest oparty na reportażu autorstwa Haralda Oimoena i Briana Lewa z 2012 roku. Reżyser opowiedział, dlaczego zdecydował się zekranizować dokument:

To co mi się w tym spodobało to to, że nie opowiadali tylko o Metallice. To było udokumentowanie żywej sceny, wszystkich zespołów, które kiedyś były równe i się przyjaźniły. Zdjęcia uchwyciły pot spływający po ścianach klubów, dzwonienie w uszach po koncertach i siłę tych młodych ludzi na i pod sceną.

Zobacz też: >>Ile jest warta „Wielka Czwórka Thrash Metalu”?<<

Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.