Powstał ranking 3 największych koncertów rockowych wszech czasów. Kto znalazł się na podium?
25.02.2020 16:16
Powstał ranking 3 największych koncertów rockowych wszech czasów. Kto znalazł się na podium? Fot. Karol Makurat/REPORTER

Spośród największych rockowych występów wybrano 3, które określono mianem najlepszych koncertów wszech czasów. Kto znalazł się na podium?

Wśród wielbicieli koncertów na pewno znajdzie się wielu tych, którzy preferują wydarzenia w małych klubach. Osoby te stadiony i wielkie hale odwiedzają wyłącznie, gdy nie mają innego wyjścia, a ich idol gra akurat na tego rodzaju obiekcie. Chociaż żaden stadion, lotnisko ani plenerowy gig nie odda klimatu często niemal kameralnego klubu, to trzeba przyznać, że koncerty na kilkaset tysięcy widzów robią wrażenie.

3 największe koncerty rockowe wszech czasów

Spośród tych największych i najbardziej spektakularnych pod względem frekwencji wydarzeń muzycznych. Metal Injection wybrał trzy najlepsze koncerty rockowe wszech czasów. Na liście nie zabrakło wielkich gwiazd i znanych wszystkim (chociaż ze słyszenia) obiektów.

Przeczytaj także
  • Monsters of Rock - Moskwa 1991

Pierwsze miejsce przypadło legendarnemu festiwalowi Monsters of Rock. Jedna z edycji odbyła się w Moskwie w 1991 roku. Nagrania z koncertu między innymi Metalliki mimo upływu czasu nadal robią ogromne wrażenie. Podczas imprezy pod sceną bawiło się około 1 600 000 ludzi. Na koncercie w Rosji po upadku żelaznej kurtyny poza ekipą Hetfielda i Ulricha, fani rocka mogli zobaczyć też AC/DC, Panterę czy Black Crowes. Dodatkowo na scenie wystąpił także lokalny zespół EST.

  • Festiwal Steve'a Woźniaka w Kaliforni - 1983

Srebrny medal najlepszego koncertu rockowego wszech czasów Metal Injection przyznało wydarzeniu z 1983 roku. Współzałożyciel firmy Apple - Steve Woźniak zorganizował wówczas jeden z największych festiwali rockowych w historii. W Kalifornii zgromadziło się około 700 tysięcy fanów heavy metalu. Na scenie zagrały największe gwiazdy rozwijającego się nurtu muzycznego takie jak Motley Crue, Ozzy Osbourne, Judas Priest, Scorpions czy Van Halen.

  • Paul McCartney - Rio de Janeiro 1990

Lata 90. z przytupem rozpoczął koncert Beatlesa - Paula McCartneya. Legendarny muzyk wystąpił na słynnym stadionie Maracana w Rio de Janeiro, gdzie organizuje się ogromne imprezy jak np. Puchar Świata w piłce nożnej. Artysta wrócił wówczas na scenę po 10 latach ciszy, a na jego występ przyszło około 184 tysięcy osób.

Zobacz też: Chcesz być szczęśliwy i żyć dłużej? Według naukowców musisz często chodzić na koncerty 

Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.