18.01.2019 12:10

Powstała komedia o metalowcach. "Heavy Trip" trafi do kin w Polsce

Produkcja to przerysowana historia o fińskim zespole metalowym, który dostaje wyjątkową możliwość zagrania na dużym festiwalu w Norwegii. 

Heavy Trip
foto: kadr z filmu/JoBlo Movie Trailers

"Heavy Trip" to komedia o stereotypowych metalowcach. Główny bohater filmu mieszka w małej wiosce w Finlandii i jego jedyną pasją jest gra w metalowym zespole Impaled Rektum. Turo ma 25 lat i sporo szczęścia. Jego kapelę odwiedza szef dużego metalowego festu z Norwegii. Grupa wyciąga swojego perkusistę ze szpitala psychiatrycznego, kradnie samochód i jedzie w podróż. Jednak, jak to w filmach bywa, muzykom nie udaje się dotrzeć na miejsce bez serii niefortunnych zdarzeń po drodze.

"Heavy Trip" - kiedy polska premiera?

Światowa premiera filmu miała miejsce 10 marca na festiwalu SXSW. Długo nie było wiadomo, czy Polacy doczekają się debiutu produkcji w naszych kinach. Dziś już wiemy, że premiera "Heavy Trip" w Polsce jest zapowiedziana na 1 lutego 2019 roku

Sprawdźcie czy warto wybrać się na film i obejrzyjcie jego zwiastun:

Film ma na koncie już pierwsze sukcesy. Zdobył już statuetkę w Konkursie Wolnego Ducha oraz Nagrodę Publiczności na Warszawskim Festiwalu Filmowym 2018. Co ciekawe, autorem muzyki do filmu jest basista Stratovarius, Lauri Porra.

Joanna Chojnacka
Tagi: Duperele