07.12.2018 11:42

Powstała książka dla dzieci o historii metalu

"Don’t Fear the Dark" to książka, która ma nauczyć najmłodszych podstaw historii metalu. Będzie miała aż 11 części.

Książka dla dzieci o hsitorii metalu
foto: Deadline Band S.A/Twitter

Dzieci ze swoich pierwszych czytanek uczą się jak działa przyroda, poznają proste zagadnienia z dziedziny geografii, fizyki czy historii. Powoli zdobywają wiedzę na temat działania świata i ich organizmu. Książki dla najmłodszych kuszą kolorami, a przy okazji edukują, a nawet przestrzegają przed nieznanymi niebezpieczeństwami czyhającymi na młodego człowieka za każdym rogiem. Jednak wśród wielu pozycji dla pociech zdecydowanie brakuje takiej, która wprowadzi dzieci w rockowo-metalowy światLav Nandlall postanowiła to zmienić.

Powstała książka dla dzieci o historii metalu

Lav Nandlall to nie tylko zagorzała fanka metalu, ale też redaktorka kanadyjskiej strony Pure Grain Audio, poświęconej muzyce alternatywnej. Kobieta zauważyła, że na rynku brakuje książki, która opowie w przystępny sposób dzieciakom o historii metalu. Postanowiła więc, że sama taką napisze.

ksionszka1

Pisarka zaplanowała 11 tomów książki "Don’t Fear The Dark", które przeprowadzą najmłodszych przez historię ciężkich brzmień od lat 60. do współczesnego metalu. Autorka zapewnia, że jej dzieło jest napisane przystępnym dla dzieci językiem, a książki zaciekawią je i zachęcą do słuchania muzyki. Ponadto Nandlall chce obalić w swojej książce stereotypy i udowodnić, że nie taki metal straszny, jak go malują.

"

Książka ma na celu edukowanie młodych ludzi o scenie muzycznej, która jest pomijana w społeczeństwie. Poza tym, pozycja ma przekonać dzieci, że nie mają czego się bać w muzyce metalowej. "

ksionszka3

Autorka połączyła swoje siły z artystką Kaylee McHugh, która stworzyła rysunkowe ilustracje do "Don’t Fear The Dark". Ostateczny kształt książce nadała Jeanine Breuer. Póki co pozycja jest dostępna do kupienia wyłącznie bezpośrednio od autorki w wersji angielskiej. Ale kto wie, być może wkrótce zostanie przetłumaczona także na język polski.

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News