Powstała nowa wersja teledysku "Heroes" Davida Bowiego z okazji 42. rocznicy wydania

24.09.2019 14:51
Powstała nowa wersja teledysku "Heroes" Davida Bowiego z okazji 42. rocznicy wydania Fot. Barry Schultz/Sunshine/EAST NEWS

w 2019 roku mijają 42 lata od wydania utworu "Heroes" Davida Bowiego. Utwór doczekał się z tej okazji nowej wersji teledysku.

Utwór "Heroes" Davida Bowiego ukazał się na płycie o tym samym tytule wydanej w 1977 roku. Był to również singiel promujący wydawnictwo muzyka. Współautorem ballady jest Brian Eno, a legenda głosi, że inspiracją do napisania kompozycji była para kochanków, która spotykała się pod berlińskim murem. Bowie rzekomo obserwował ich ze studia nagraniowego. Prawda jest nieco mniej romantyczna, ponieważ muru nie było widać z okien studia.

Powstała nowa wersja "Heroes" Davida Bowiego

W 2004 roku utwór trafił na listę 500 utworów wszech czasów amerykańskiego magazynu "Rolling Stone" i zajął na niej 46. miejsce. Do kompozycji został zrealizowany także teledysk autorstwa Stanleya Dorfmana i Nicholasa Fergusona. Z okazji 42. urodzin klip doczekał się nowej wersji. Na kanale Nacho Video pojawiło się nowe nagranie z niepublikowanymi wcześniej ujęciami Bowiego sprzed lat, które możecie zobaczyć poniżej:

Przeczytaj także

Twórca wyjaśnił, w jaki sposób zrealizował nagranie i co mogło stanowić w tym największy problem:

Rozważając wiele możliwych sposobów na stworzenie mojej wersji ponownie zmontowanego klipu do "Heroes", w końcu zdecydowałem się na taką formę. Dzięki ogromnym możliwościom obróbki cyfrowej było dość łatwo dostosować cięcia kamer oraz zsynchronizować tekst utworu z ruchem warg artysty.

Zobacz też: Stevie Ray Vaughan był zły na Davida Bowiego za teledysk do "Let's Dance"

Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.