06.12.2018 13:17

Powstała pierwsza gra planszowa o polskiej muzyce

Opolskie muzeum wydało planszówkę o polskiej muzyce. W grze znajdziemy zarówno sylwetki współczesnych wykonawców, jak i legendy sprzed lat.

Gra planszowa
foto: Pixabay.com/tookapic

W ramach projektu "Modernizacja obiektów kultury w celu poprawy dostępu do dóbr i usług oferowanych w dziedzinie muzyki, w szczególności w zakresie polskiej piosenki" Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu postanowiło wydać grę planszową. Moda na planszówki nie mija, łączy pokolenia i często edukuje młodszych uczestników zabawy. "Gra Muzyka" to idealna okazja, żeby poprzez dobrą zabawę poznać bogatą historię polskiej muzyki

Gra planszowa o polskiej muzyce "Gra Muzyka"

Pomysłodawcą i autorem gry "Gra Muzyka" jest Tomo Rosemary. Żeby wykazać się w rozgrywce trzeba posiadać dużą wiedzę muzyczną i odwiedzić jak najwięcej miast na polskiej mapie koncertowej. Twórcy gry zadbali o jej najdrobniejsze szczegóły. W zestawie znajdziemy karty przypominające kasety, a plansza, po której poruszamy się pionkami, po rozłożeniu przypomina winylową płytę.

Jarosław Wasik, dyrektor Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu w rozmowie z nto.pl, zdradził, że prace nad grą trwały półtora roku, a w pudełku znajdziemy aż 3 tysiące pytań sprawdzających wiedzę muzyczną od twórczości Hanki Ordonówny aż do Sarsy.

gra muzyka

Sentymentalnie robi się już na sam widok okładki, na której zamieszczono idealne połączenie pokoleń. Obok Tadeusza Nalepy z synem stoi Kortez ze swoją pociechą, a zdjęcia dzieli 40 lat także muzycznej historii.

gra muzyka2
Joanna Chojnacka
Tagi: Duperele