23.10.2019 13:59

Powstanie Autostrada Do Piekła na cześć Bona Scotta z AC/DC

Legendarny wokalista grupy AC/DC zostanie uhonorowany przez mieszkańców Australii. Z okazji rocznicy jego śmierci otworzy się Autostrada Do Piekła.

AC/DC
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl

Legendarny wokalista AC/DC, Bon Scott zmarł 19 lutego 1980 roku w Londynie. Muzyk podobno zadławił się własnymi wymiocinami po wypiciu bardzo dużej ilości alkoholu. W 2006 roku Hit Parader sklasyfikował piosenkarza na 5. miejscu listy najlepszych wokalistów wszech czasów. 

AC/DC: Autostrada Do Piekła na cześć Bona Scotta

Już w 2020 roku minie dokładnie 40 lat od śmierci kultowego muzyka. Z tej okazji Australijczycy postanowili uczcić artystę. Podczas finału Perth Festival, który odbędzie się 1 marca 2020 roku zostanie otworzona symboliczna Autostrada Do Piekła - Highway To Hell - nawiązująca do największego hitu zespołu.

Pomysłowy perkusista zagrał AC/DC na perkusji sztucznymi penisami
Pomysłowy perkusista zagrał AC/DC na perkusji sztucznymi penisami
Przeczytaj także Pomysłowy perkusista zagrał AC/DC na perkusji sztucznymi penisami

Fani AC/DC wpadli na pomysł, aby zamknąć 10-kilometrowy fragment Perth's Canning Highway i zorganizować tam imprezy oraz paradę. W wydarzeniu wezmą udział między innymi kapele grające covery AC/DC jak bluegrassowa Steve ’n Seagulls czy japońskie trio Shonen Knife oraz zmiejscowa orkiestra symfoniczna, które zaproponują zupełnie nowe interpretacje hitów formacji.

Koncertom będą towarzyszyć także inne atrakcje. Fani AC/DC będą mogli wziąć udział w panelach dyskusyjnych, wystawach czy piknikach rodzinnych.

Organizator wydarzenia, Pete Stone podkreślił wyjątkowość wydarzenia:

"

Oczywiście coś takiego wiąże się z pewnymi niedogodnościami, ale wiadomo, nie da się zorganizować czegoś na taką skalę bez konsekwencji. Jest coś naprawdę potężnego w oddaniu autostrady na jeden dzień ludziom. Zamienimy ją w 10-kilometrową ulicę, która połączy wszystkich na drodze. Ludzie bardzo entuzjastycznie reagują na ten pomysł. "

Bon Scott przez lata mieszkał w Perth, jednak co ciekawe pochodzi ze Szkocji. Emigrował wraz z wraz z rodziną do Australii w wieku 6 lat.

Zobacz też: Powstały okolicznościowe monety AC/DC na cześć dwóch kultowych albumów grupy 

Tagi: Rock News AcDc