11.12.2018 15:48

Powstanie dokument Netflixa o najgorszym festiwalu muzycznym na świecie

W sieci pojawiła się zapowiedź nowego dokumentu Netflixa. Produkcja ma opowiedzieć historię ekskluzywnego muzycznego festiwalu, który okazał się klapą.

Fyre Festival
foto: kadr z wideo

Festiwali muzycznych przybywa zarówno w Polsce jak i na świecie. Publiczność chętnie korzysta z tego, że podczas jednej podróży może zobaczyć kilku, a czasem nawet kilkunastu ulubionych artystów. Wielu muzycznych maniaków spędza czas na plenerowych koncertach w ramach swojego urlopu, a na rzecz festiwalu rezygnuje z typowych wakacji w ciepłych krajach. Niestety czasem takie imprezy wyglądają zgoła inaczej, niż się tego spodziewaliśmy.

Dokument o najgorszym festiwalu świata

Dokładnie tak było z festiwalem "Fyre" zorganizowanym przez rapera Ja Rule i Billy'ego McFarlanda na prywatnej wyspie na Bahamach. Wydarzenie zapowiadano jako ekskluzywne i wyjątkowe. Żeby podkreślić prestiż imprezy zatrudniono modelki i innych wpływowych influencerów, którzy promowali festiwal na swoich mediach społecznościowych. Niestety organizatorom nie udało się sprostać wyzwaniu, a przyjezdni zamiast luksusowych willi, wykwintnych posiłków dostali namioty i kanapki. Impreza kosztowała uczestników od 1,5 do 12 tysięcy dolarów za osobę, co skończyło się licznymi pozwami. Aktualnie przeciwko organizatorom toczy się aż 8 procesów sądowych.

Historię najgorszego festiwalu w historii zekranizuje Netflix. Za reżyserię dokumentu odpowiada Chris Smith. Wszyscy użytkownicy platformy będą mogli obejrzeć produkcję już 18 stycznia 2019 roku.

Joanna Chojnacka
Tagi: Duperele