12.11.2015 14:44

Powstanie dokument o hair metalu

Świat rocka i metalu ma wiele oblicz, które niejednokrotnie stają się tematami filmów zarówno fabularnych, jak i dokumentalnych. Niedługo otrzymamy kolejny - tym razem poświęcony hair metalowi.

Powstanie dokument o hair metalu
foto: materiały prasowe

Przygotujcie lakiery do włosów, a z szafy wyciągnijcie spodnie w panterkę, bo nadciąga „Hair I Go Again”. Dzieło opowiada o dwójce przyjaciół, którymi są Kyle Kruger i Steve McClure. To oni w 1985 roku założyli zespół, któremu jednak nie udało się osiągnąć większego sukcesu i podbić serc publiczności. Na kolejne 30 lat odłożyli w kąt bandany i kolorowe legginsy.

Jednak niespełnione marzenia potrafią dręczyć nawet przez całe dekady. Dlatego panowie postanowili postawić wszystko na jedną kartę i dać sobie drugą szansę. Reaktywowali swój zespół Tryxx, wypełnili swoje karty płatnicze łączną sumą 401 tysięcy dolarów i ruszyli z instrumentami, ale i z kamerą w świat, by przypomnieć czasy, gdy Motley Crue i Poison były na topie.

Oprócz historii o wzlotach i upadkach dostaniemy także mnóstwo wypowiedzi od gwiazd gatunku. Na ekranie zobaczymy m.in. Jeffa Keitha i Franka Hannona (Tesla), Rona Keela (Keel), Steve'a Blaze'a (Lillian Axe), Franka Bello i Joey'a Belladonnę (Anthrax), Lesa Warnera (The Cult), ale też członków Queensryche, Quiet Riot, Warrant, L.A. Guns czy Motorhead.

Zobaczcie zwiastun „Hair I Go Again”, którego premiera jest zaplanowana na 10 marca 2016 roku:

Jeżeli jesteście fanami dzieł, które nie są stricte biografami muzyków, ale jednak odnoszą się do świata gitarowego grania, to powstało (lub dalej powstaje) kilka tytułów, które mogą Was zainteresować. Wśród nich m.in. film o kobietach metalu, o miłości do festiwali muzycznych czy o misji doścignięcia Larsa Ulricha.

Chcielibyście obejrzeć „Hair I Go Again”?

Robert Skowronski
Tagi: Rock News