Powstanie dokument poświęcony Ronniemu Jamesowi Dio

Joanna Chojnacka
07.06.2019 15:32
Powstanie dokument poświęcony Ronniemu Jamesowi Dio Fot. face to face/Reporter/Reporter

Wendy Dio, wdowa po jednym z najpopularniejszych wokalistów metalowych na świecie zapowiedziała dokument o swoim mężu. 

Ronnie James Dio to jeden z najważniejszych wokalistów metalowych w historii. Udało mu się zająć miejsce Ozzy'ego Osbourne'a w Black Sabbath, tworzył także w grupach takich jak Elf czy Rainbow. Muzykowi przypisuje się także stworzenie i rozpowszechnienie charakterystycznego gestu pokazywania rogów na koncertach, chociaż sam zainteresowany zawsze powtarzał, że nauczyła go tego babcia. Do ostatnich dni, Dio był aktywny muzycznie, a jego wieloletnia kariera zakończyła się 16 maja 2010 roku, kiedy to muzyk zmarł na raka żołądka.

Powstanie dokument poświęcony Ronniemu Jamesowi Dio

W jednym z ostatnich wywiadów, Wendy Dio została zapytana o dokument o jej zmarłym mężu, Ronniem Jamesie Dio. Kobieta przyznała, że taki materiał jest potrzebny i na pewno powstanie. Co więcej, zdradziła, że jest już nawet w trakcie tworzenia.

Zaczęliśmy już nagrywać. W zeszłym tygodniu zarejestrowaliśmy wywiad ze mną, z ekipą techniczną i z Geezerem Butlerem. Będziemy kontynuować zdjęcia w okolicach połowy trasy Dio Returns. Mam nadzieję, że całość będzie gotowa pod koniec przyszłego roku.

Przeczytaj także

Żona Dio opowiedziała również, że ma mnóstwo ciekawego materiału, który chce wykorzystać w produkcji.

Najpierw zwróciliśmy się do Geezera Butlera, to było oczywiste. Geezer był jego najlepszym przyjacielem w Black Sabbath. Najprawdopodobniej przeprowadzimy kilka rozmów z zespołem podczas trasy. Także z ludźmi z grupy Elf i Rainbow. Mamy mnóstwo zdjęć i nagrań, których nikt nie widział. To są rzeczy z jego dzieciństwa z dawnych czasów z Rainbow, poza okiem kamer i fleszy.

Co więcej, w filmie znajdzie się również wcześniej niepublikowana muzyka Dio, która z pewnością będzie dla jego fanów jednym z najważniejszych i najbardziej wyczekiwanych elementów produkcji.

Zobacz też: Rainbow In The Dark” Dio w wykonaniu smutnego klauna 

Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.