07.06.2019 15:32

Powstanie dokument poświęcony Ronniemu Jamesowi Dio

Wendy Dio, wdowa po jednym z najpopularniejszych wokalistów metalowych na świecie zapowiedziała dokument o swoim mężu. 

Ronnie James Dio
foto: face to face/Reporter/Reporter

Ronnie James Dio to jeden z najważniejszych wokalistów metalowych w historii. Udało mu się zająć miejsce Ozzy'ego Osbourne'a w Black Sabbath, tworzył także w grupach takich jak Elf czy Rainbow. Muzykowi przypisuje się także stworzenie i rozpowszechnienie charakterystycznego gestu pokazywania rogów na koncertach, chociaż sam zainteresowany zawsze powtarzał, że nauczyła go tego babcia. Do ostatnich dni, Dio był aktywny muzycznie, a jego wieloletnia kariera zakończyła się 16 maja 2010 roku, kiedy to muzyk zmarł na raka żołądka.

Powstanie dokument poświęcony Ronniemu Jamesowi Dio

W jednym z ostatnich wywiadów, Wendy Dio została zapytana o dokument o jej zmarłym mężu, Ronniem Jamesie Dio. Kobieta przyznała, że taki materiał jest potrzebny i na pewno powstanie. Co więcej, zdradziła, że jest już nawet w trakcie tworzenia.

"

Zaczęliśmy już nagrywać. W zeszłym tygodniu zarejestrowaliśmy wywiad ze mną, z ekipą techniczną i z Geezerem Butlerem. Będziemy kontynuować zdjęcia w okolicach połowy trasy Dio Returns. Mam nadzieję, że całość będzie gotowa pod koniec przyszłego roku. "

Dio
Dio
Przeczytaj także Ronnie James Dio wystąpił jako hologram w utworze "Rainbow In The Dark" [WIDEO]

Żona Dio opowiedziała również, że ma mnóstwo ciekawego materiału, który chce wykorzystać w produkcji.

"

Najpierw zwróciliśmy się do Geezera Butlera, to było oczywiste. Geezer był jego najlepszym przyjacielem w Black Sabbath. Najprawdopodobniej przeprowadzimy kilka rozmów z zespołem podczas trasy. Także z ludźmi z grupy Elf i Rainbow. Mamy mnóstwo zdjęć i nagrań, których nikt nie widział. To są rzeczy z jego dzieciństwa z dawnych czasów z Rainbow, poza okiem kamer i fleszy. "

Co więcej, w filmie znajdzie się również wcześniej niepublikowana muzyka Dio, która z pewnością będzie dla jego fanów jednym z najważniejszych i najbardziej wyczekiwanych elementów produkcji.

Zobacz też: Rainbow In The Dark” Dio w wykonaniu smutnego klauna 

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News Dio Ronnie James Dio