Powstanie film o pierwszym wokaliście Faith No More

Maciej Koprowicz
07.02.2018 12:38
Powstanie film o pierwszym wokaliście Faith No More Fot. Tony Mottram/Retna/Avalon/REPORTER/EAST NEWS

Zmarły w 2017 roku Chuck Mosley będzie bohaterem filmu dokumentalnego w reżyserii Drew Fortiera.

Charles Henry Mosley III, znany jako Chuck Mosley, urodził się w 1959 w Hollywood. Od 1979 zajmował się muzyką. Debiutował jako klawiszowiec w zespole Billy’ego Goulda, The Animated. Dzięki znajomości z kolegą w 1985 został wokalistą jego kolejnej grupy, Faith No More.

Z zespołem Chuck nagrał dwie płyty – „We Care A Lot” z 1985 i „Introduce Yourself” z 1987. Wokalista uważał, że wtedy właśnie wymyślił rap rock.

Rok po wydaniu drugiego krążka został wyrzucony z Faith No More za niewłaściwe zachowanie na trasie – jego miejsce zajął Mike Patton.

W kolejnych latach Mosley przez krótki czas był wokalistą hardcore’owego Bad Brains, a także nagrał dwa albumy z zespołem Cement. Od 1996 nie zajmował się czynnie muzyką, aż do wydania w 2009 solowego albumu „Will Rap Over Hard Rock for Food”. Kilkukrotnie zdarzało mu się też gościnnie zaśpiewać na scenie z Faith No More. W 2017 wokalista dołączył do grupy Primitive Race, z którą wydał płytę „Soul Pretender”. Ukazała się tydzień przed śmiercią Mosleya 9 listopada 2017.

O życiu Chucka opowie film dokumentalny w reżyserii Drew Fortiera pod tytułem „Thanks. And Sorry: The Chuck Mosley Movie”. Reżyser zdążył jeszcze uzyskać aprobatę wokalisty dla swojego pomysłu. Udostępnił wiadomość, głosową, jaką były frontman Faith No More wysłał mu na temat filmu. Fortier wyjaśnił:

To była jedna z ostatnich wiadomości głosowych, jaką dostałem od Chucka, zatwierdzająca dokument, jaki planowaliśmy o nim zrobić, zanim umarł. Mamy błogosławieństwo od jego rodziny i bliskich.

Wiadomość Mosley przekazał, imitując głos Bane’a z „Batmana”. Był to ulubiony „wewnętrzny” żart wokalisty i Fortiera.

Stwierdziłem, że można zaczynać z tym wideo. Znaczy, nie z wideo, tylko z dokumentem o tym gościu, Chucku Mosleyu. Wydaje się całkiem wylewną i wybuchową postacią. Myślę, że będzie idealny do roli samego siebie.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy będzie można spodziewać się premiery filmu.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.