10.01.2017 10:20

Poznaj metalową pandę od twórców Hello Kitty

Gardziliście dziecięcą maskotką słodkiego kotka? Być może lepiej dogadacie się z Aggretsuko.

Poznaj metalową pandę od twórców Hello Kitty
foto: kadr z wideo

Masz dwadzieściakilka lat - dokładnie ten wiek, o którym swego czasu śpiewał Cool Kids of Death. Jesteś zodiakalnym skorpionem, masz krew grupy A. Każdego dnia wsiadasz do zatłoczonego metra, by dojechać do swojej pracy w korpo, której nienawidzisz z całego serca. W wolnych chwilach pijesz piwo - dużo piwa - i słuchasz metalu. Brzmi znajomo? Taka jest właśnie Aggretsuko.

Niestety, to nie opis wolnej Azjatki z Tindera, a biografia najnowszej maskotki japońskiego przedsiębiorstwa Sanrio. Choć firma słynie z typowych dla swojego kraju, abstrakcyjnych pomysłów - że wspomnimy tylko o Gudetamie, śpiącym żółtku, czy Kirimichanie, filecie z łososia - największy sukces osiągnęła na świecie kotka Hello Kitty. Czy Aggretsuko powtórzy jej sukces?

Na pewno ma wszelkie podstawy, by podbić serca metalowej braci. Czerwona panda tylko na pierwszy rzut oka wydaje się słodką, zawsze chętną do pomocy koleżanką z biura. Gdy jej frustracja osiągnie apogeum, odreagowuje przy pomocy alkoholu i ciężkiej muzyki, którą uwielbia też wykonywać. Zwróćcie uwagę na jej growling podczas karaoke.

Choć Aggretsuko ma już ponad rok, Sanrio przedstawiło ją światu na nowo dopiero teraz za pośrednictwem swojego oficjalnego konta na Twitterze. Zobaczcie krótką animację, która zdradzi Wam wszystko na temat tej uroczej, metalowej pandy:

Jeśli zapałaliście miłością od pierwszego wejrzenia do Aggretsuko, możecie już szykować pieniądze na całą gamę gadżetów z jej udziałem. Na razie w oficjalnym sklepie Sanrio dostępne są tylko kolorowe nalepki na dokumenty, ale z pewnością wkrótce dojdą kolejne produkty.

Hello Kitty zdobyła uznanie również pośród szanowanych postaci świata rocka i metalu. Zakk Wylde regularnie gra na gitarze ze słodkim kotkiem, Amy Lee z Evanescence posiada z nim keyboard, a Mike Portnoy - specjalny zestaw perkusyjny. Zobaczymy, kto będzie chciał grać z Aggretsuko.

Jak Wam się podoba metalowa panda od Sanrio?

Jakub Gańko
Tagi: Duperele